Նոյեմբերի 27-29-ը Հայաստանում կլինի ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցիչների պատվիրակությունը։ Այցի կապակցությամբ կազդարարվի Եվրոպական միության և ՀՀ միջև ներդրումների համակարգման հարթակի մեկնարկը։ Այդ մասին ասվում է Եվրոպական Միության պաշտոնական կայքում։
Այցի ընթացքում կքննարկվեն տարբեր հարթություններում ԵՄ-Հայաստան հարաբերությունները՝ նպատակ ունենալով դիտարկել ԵՄ-ՀՀ կապերի խորացման և ամրապնդման հնարավոր ուղղությունները, նաև ինչպես կարող է ՀՀ-ն օգտագործել ԵՄ-Հայաստան Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի ամբողջ ներուժը:
Այցն իրականացվում է՝ հետամուտ լինելով հոկտեմբերի 26-ին և 27-ին տեղի ունեցած Եվրոպական խորհրդի հանձնարարականի կատարմանը` միտված լավագույն կերպով նախանշելու ԵՄ-Հայաստան հարաբերություններն ամրապնդելու տարբերակները:
Այցի շրջանակներում Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ), Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) և Արտաքին սահմանների անվտանգության Եվրոպական միության գործակալության՝ Frontex-ի ներկայացուցիչները կմիանան ԵՄ արտաքին գործողությունների ծառայության և Եվրոպական հանձնաժողովի ներկայացուցիչների։
Ժամանող պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ կառավարության բարձրաստիճան ներկայացուցիչների, ինչպես նաև Միացյալ ազգերի կազմակերպության և քաղաքացիական հասարակության կազմակերպությունների ներկայացուցիչների հետ:

A delegation of the European External Action Service and the European Commission will travel to Armenia, from 27 to 29 November, according to the press service of the bloc’s delegation to Armenia.
During the visit, various dimensions of EU-Armenia relations will be discussed, to explore where the ties can be deepened and strengthened, and how Armenia can exploit the full potential of the EU-Armenia Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement.
The visit follows up on the tasking of the European Council of 26-27 October to present options on how best to strengthen EU-Armenia relations.
Along with the EEAS and the European Commission, representatives of the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), the European Investment Bank (EIB) and Frontex will join the visit.
The delegation will meet with high-level representatives of the Armenian government, representatives of the United Nations and civil society organizations.
At the occasion of the visit, also the EU-Armenia Investment Coordination Platform will be inaugurated.