Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուղիղ եթերում, պատասխանելով քաղաքացու հարցին, հայտարարել է, որ Հայաստանը լիարժեք և միանշանակորեն պաշտպանում է Վրաստանի տարածքային ամբողջականությունը։
Նա այդպես է պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք Հայաստանը պատրա՞ստ է ճանաչել Աբխազիան և Օսիան որպես օկուպացված տարածքներ, գրում է Արմենպրեսը։
«ՄԱԿ-ում մինչև 2019 թվականը և դրանից հետո Հայաստանի քվեարկությունները շատ տեսանելի և որոշակի տարբերություններ են արձանագրել, ինչի կապակցությամբ մեր եղբայրական պետության՝ Վրաստանի ներկայացուցիչներն իրենց գոհունակությունն են արտահայտել։
Մենք լիարժեք և միանշանակորեն պաշտպանում ենք Վրաստանի միասնականությունը, ինքնիշխանությունը, տարածքային ամբողջականությունը, անկախությունը և ժողովրդավարությունը»,- շեշտել է վարչապետը։

Armenia fully and unequivocally supports the territorial integrity of Georgia, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has said.
Pashinyan was asked at an online Q&A with the public whether Armenia is ready to recognize Abkhazia and Ossetia as occupied territories.
‘’Armenia's votings in the UN have recorded very visible and certain differences before and after 2019. As a result, the representatives of our brotherly state, Georgia, have expressed their satisfaction,” Pashinyan said, according to Armenpress.
“We fully and unequivocally defend the unity, sovereignty, territorial integrity, independence and democracy of Georgia," the Prime Minister said.”