ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինն ու ԱՄՆ պետքարտուղարության կրթական և մշակութային բյուրոյի քաղաքականության հարցերով փոխպետքարտուղարի տեղակալ Ռաֆիկ Մանսուրը մասնակցել են Լրագրողական գերազանցության նոր կենտրոնի բացմանը Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում։
Միջոցառման ընթացքում Գերազանցության կենտրոնի շուրջ համագործակցության և լրագրողների մագիստրոսական ուսուցման ծրագրի ներդրման վերաբերյալ փոխըմբռնման հուշագիրը ստորագրվել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Վաշինգտոնի նահանգային համալսարանի միջև, տեղեկացնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը:
Մեդիա դաշտի և ժողովրդավարության զարգացմանը միտված համալսարանական փոխգործակցության այս նախաձեռնությունը ֆինանսավորելու նպատակով ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը կհատկացնի 1․3 միլիոն դոլար։

The American University of Armenia (AUA), in partnership with Washington State University (WSU), will establish a Center for Excellence in Journalism and create a new Master’s program in journalism education.
The $1.3 million, four year university partnership initiative is funded by the U.S. Embassy in Yerevan to support Armenia’s media sector and democratic development, the Embassy said in a statement on Thursday, November 30.
Ambassador Kristina Kvien and Deputy Assistant Secretary for Policy at the U.S. State Department's Bureau of Educational and Cultural Affairs Rafik Mansour participated in the launch of the new center.
At the event AUA and Washington State University signed a Memorandum of Understanding to cooperate on the Center and launch a new Master’s program in journalism education.