Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ դեկտեմբերի 15-ին հանդիպել է օրերս Հայաստան վերադարձած շիրակցի գերիների հարազատների հետ:
Կառավարության ղեկավարն իր խոսքում նշել է, որ այս երեք տարիների ընթացքում ամեն հնարավոր բան արվել է գերիների վերադարձի համար:
«Չնայած պարզ է, որ բոլորս էլ անհամբեր էինք օր առաջ տեսնել նրանց վերադարձը, բայց շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ համբերատարության համար, որովհետև դա շատ կարևոր էր: Մարդկայնորեն շատ բարձր եմ գնահատում ձեր համբերատարությունը»,- ասել է վարչապետը և հավելել, որ ամեն բան պետք է արվի, որպեսզի մեր եղբայրները վերադառնան բնականոն կյանքի:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ գերիների հարազատները շնորհակալական խոսքեր են հղել վարչապետին և կառավարությանը գործադրած ջանքերի համար:

Prime Minister Nikol Pashinyan and his wife Anna Hakobyan on Friday, December 15 had a meeting with the families of prisoners of war from Shirak region who returned to Armenia recently.
In his speech, Pashinyan noted that during these three years, everything possible was done for the return of the PoWs.
"While it's clear that we were all anxious to see them back as soon as possible, I want to thank you for your patience because it was very important. As a human being, I highly appreciate your patience," said the Prime Minister and added that everything should be done so that our brothers can return to normal life.
Armenia and Azerbaijan on Wednesday swapped prisoners of war, a first step towards normalising relations since Baku attached and captured Nagorno-Karabakh in a one-day offensive in September 2023.