Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ դեկտեմբերի 15-ին հանդիպել է օրերս Հայաստան վերադարձած շիրակցի գերիների հարազատների հետ:
Կառավարության ղեկավարն իր խոսքում նշել է, որ այս երեք տարիների ընթացքում ամեն հնարավոր բան արվել է գերիների վերադարձի համար:
«Չնայած պարզ է, որ բոլորս էլ անհամբեր էինք օր առաջ տեսնել նրանց վերադարձը, բայց շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ համբերատարության համար, որովհետև դա շատ կարևոր էր: Մարդկայնորեն շատ բարձր եմ գնահատում ձեր համբերատարությունը»,- ասել է վարչապետը և հավելել, որ ամեն բան պետք է արվի, որպեսզի մեր եղբայրները վերադառնան բնականոն կյանքի:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ գերիների հարազատները շնորհակալական խոսքեր են հղել վարչապետին և կառավարությանը գործադրած ջանքերի համար:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян провел встречу с родственниками вернувшихся на днях в Армению военнопленных, которые были жителями Ширакской области. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
В своей речи глава правительства отметил, что за эти три года было сделано все возможное для возвращения пленных.
«Конечно, очевидно, что все мы с нетерпением ждали их возвращения. Я благодарю вас за терпение, потому что это было очень важно. Я высоко ценю ваше терпение», – сказал премьер-министр и добавил, что необходимо сделать все, чтобы наши братья могли вернуться к нормальной жизни.
Родственники военнопленных поблагодарили премьер-министра и правительство за усилия.
Ранее Азербайджан передал Армении 32 армянских пленных, взамен Армения передала 2 задержанных азербайджанцев.