Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հայտարարել է, թե Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիրը չի լուծի բոլոր հարցերը 100 տոկոսով։
Նա նշել է, որ հայկական կողմից առաջարկների հերթական փաթեթը ստացել են նոյեմբերի վերջին, հայտնում է Haqqin.az-ը։
«Առաջարկների փաթեթը, որը մենք մշակել ենք մեկ ամսվա ընթացքում, ներկայացվել է Հայաստանին։ Գործընթացը շարունակվում է։ Կարծում եմ, որ հանդիպումները տեղի կունենան 2024–ին։ Մենք այդ հարցին իրատեսորեն և լավատեսորեն ենք նայում։ Միևնույն ժամանակ, երբ խոսում ենք խաղաղության պայմանագրի մասին, պետք է հասկանանք, որ այն չի լուծի բոլոր հարցերը 100 տոկոսով»,– ասել է Բայրամովը։
Ըստ նրա, Ադրբեջանն է խաղաղության պայմանագրի հետ կապված բոլոր կարևոր նախաձեռնությունների հեղինակը։
«Կարևոր է, որ երկու կողմերը համապատասխան քայլեր ձեռնարկեն։ Մենք ուշադիր հետևում ենք ՀՀ քաղաքական ղեկավարության ուղերձներին։ Մենք նաև որոշ դրական արձագանքներ ենք լսում»,–ասել է նա։

A peace between Yerevan and Baku treaty will not solve everything 100 percent, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said in an interview with Azerbaijani television (via Haqqin.az) on Sunday, December 24.
Bayramov took credit for “all important initiatives” related to the peace agreement and maintained that Baku is also getting “some positive feedback" from Yerevan.
The top Azerbaijani diplomat said they received Armenia’s latest package of proposals at the end of November and within a month responded in kind.
“I think the meetings will take place in 2024. We look at the matter realistically and optimistically,” he said.
“At the same time, when we talk about a peace agreement, we must understand that it will not solve everything 100 percent.”