Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Սանկտ Պետերբուրգում քննարկել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգին վերաբերող հարցեր։ Այս մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
Հարցին, թե ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի ընթացքում ՀՀ վարչապետ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի միջև քննարկումներ տեղի ունեցե՞լ են՝ խոսնակն ասել է, որ ոչ պաշտոնական շփումներ են եղել։
«ԱՊՀ ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի ընթացքում տեղի են ունեցել ոչ պաշտոնական շփումներ Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի միջև։ Քննարվել են Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության օրակարգին վերաբերող հարցեր։ Քննարկումները եղել են երկկողմ ձևաչափով»,–ասել է նա։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян и президент Азербайджана Ильхам Алиев обсудили в Санкт-Петербурге вопросы, связанные с армяно-азербайджанской мирной повесткой. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян, передает «Арменпресс».
«В ходе неофициального саммита СНГ состоялись неофициальные контакты между премьер-министром Армении и президентом Азербайджана. Были обсуждены вопросы, связанные с повесткой мира между Арменией и Азербайджаном. Обсуждения прошли в двустороннем формате», – говорится в сообщении.
В последний раз Пашинян и Алиев встречались 15 июля в Брюсселе, это была их пятая встреча в 2023-м.
Встречи премьера Армении и президента Азербайджана в Гранаде и Брюсселе осенью этого года не состоялись, несмотря на подготовку к ним и достигнутые договоренности.