Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի հետ սահմանազատման հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպումը կկայանա հունվարի վերջին, սակայն կոնկրետ օրը, ժամը և վայրը պետք է լրացուցիչ համաձայնեցվի, հայտնում է «Ազատությունը»։
Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ նախնական պայմանավորվածությունների համաձայն, հանդիպմանը նախ քննարկվելու է հանձնաժողովների համատեղ գործունեության մասին կանոնակարգի նախագիծը, որում պետք է հստակ սահմանվեն համատեղ աշխատանքներում օգտագործվելիք իրավական նշանակություն ունեցող փաստաթղթերի և իրավական ակտերի տեսակները և տիպերը, նույնականացվեն ԽՍՀՄ ժամանակաշրջանի վերջին տոպոգրաֆիկ քարտեզները, որոնք պատշաճ իրավական հիմքերով կազմվել և տպագրվել են իրավասու մարմինների կողմից, և այլ նմանատիպ հարցեր:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել էր, որ հանձնաժողովների հաջորդ հանդիպումը նախատեսված է հունվարի վերջին և «օրակարգում մեկ՝ Ղազախ-Թովուզ հատվածի սահմանազատման հարցն է»։
Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովների վերջին հանդիպումը նոյեմբերի 30-ին էր Իջևանի և Ղազախի հատվածում՝ փոխվարչապետեր Մհեր Գրիգորյանի և Շահին Մուստաֆաևի գլխավորությամբ:

16 Январь 2024 - 11:01 AMT
Следующее заседание Комиссии по демаркации границы между Арменией и Азербайджаном состоится в конце января. Об этом сообщил вице-премьер Армении Мгер Григорян, отметив, что конкретный день, время и место должны быть согласованы дополнительно, пишет «Азатутюн».
Григорян сообщил, что, согласно предварительным договоренностям, на встрече сначала будет обсужден проект Положения о совместной деятельности комиссий, в котором должны быть четко определены виды и типы документов и правовых актов, имеющих правовое значение, которые будут использоваться в совместной работе, определены последние топографические карты периода СССР, которые были составлены и опубликованы компетентными органами на надлежащей правовой основе, и другие подобные вопросы.
Ранее президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что следующая встреча комиссий запланирована на этот месяц и «одним из пунктов повестки дня является вопрос делимитации Газахско-Товузского региона».