Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին՝ քննարկել են տարբեր ուղղություններով երկկողմ համագործակցության խորացմանը, Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-ԱՄՆ համագործակցության շարունակական զարգացումը և ընդգծել մեր երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումների արդյունավետ իրականացման գործում ԱՄՆ աջակցությունը: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում ԱՄՆ ջանքերը Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացում և տարածաշրջանում կայունության հաստատմանն ուղղված քայլերում:
Մտքեր են փոխանակվել Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող գործընթացների, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների, ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի շուրջ:

6 Февраль 2024 - 12:24 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял 6февраля чрезвычайного иполномочного посла Соединенных Штатов вЕреване Кристину Квин. Об этом сообщает пресс-служба правительства республики.
Премьер и посол обсудили вопросы «углубления двустороннего сотрудничества вразличных направлениях и стратегического диалога Армения- США». Пашинян подчеркнул постоянное развитие сотрудничества Армении иСША, поддержку американской стороной вэффективном осуществлении демократических реформ встране.
Премьер также дал высокую оценку усилиям США вармяно-азербайджанском мирном процессе ишагов, направленных наустановление стабильности врегионе.
«Состоялся обмен мнениями опроцессах, происходящих наЮжном Кавказе, возможностях разблокирования региональных инфраструктур, проекте правительства Армении «Перекресток мира»,- говорится в сообщении.