Թուրքիան Հայաստանին է փոխանցել Անիի պատմական կամրջի վերականգնման իր պատկերացումները։ Այդ մասին հայտնել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, տեղեկացնում է Sputnik Արմենիան։
«Թուրքական կողմը Հայաստանին է փոխանցել Անիի պատմական կամրջի վերականգնման տեխնիկական գործընթացը կազմակերպելու վերաբերյալ իր պատկերացումները»,- ասված է պատասխանում։
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլութ Չավուշօղլուի հետ առանձնազրույցից հետո հայտարարությամբ էր հանդես եկել և տեղեկացրել, որ ձեռք է բերվել համաձայնություն՝ համատեղ ջանքերով վերանորոգել Անիի կամուրջը: Միրզոյանը նշել էր, որ թուրքական կողմը վերջերս ներկայացրել է իր տեսլականը, հայկական կողմը կարձագանքի և ըստ այդմ գործընթացը կշարունակվի։

Турция передала Армении свои подходы по восстановлению Анийского моста. Об этом сообщили в армянском МИД, пишет Sputnik Армения.
«Турецкая сторона передала Армении свое видение относительно организации технического процесса восстановления исторического Анийского моста», – говорится в сообщении.
Ранее глава армянского МИД Арарат Мирзоян отметил, что в этом вопросе есть определенный прогресс. До этого сообщали, что Армения и Турция до сих пор не предприняли практических шагов по восстановлению Анийского моста.