Ներքին Հանդում հայկական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական կրակի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ, 1 վիրավոր։ Այդ մասին ասել է Ազգային ժողովի պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, տեղեկացնում է «Ազատությունը»։
«Դիակների մի մասը հանված են, զորակոչիկներ չկան նրանց մեջ», – ասել է Քոչարյանը։
Փետրվարի 13-ին՝ ժամը 05:30-ից սկսած, Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Ներքին Հանդի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ, որի հետևանքով հայկական կողմը, նախնական տվյալներով, ունի 2 զոհ և վիրավորներ: Պաշտպանության նախարարությունը նաև հերքել է ադրբեջանական կողմի ապատեղեկատվությունը։

13 февраля в результате обстрела ВС Азербайджана армянских позиций, расположенных в районе Неркин Ханда (Сюникская область) с армянской стороны есть 4 погибших и 1 раненый. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Согласно информации, состояние раненого оценивается как средней тяжести, на данный момент его жизни ничто не угрожает.
Министерство обороны отмечает, что опубликует список погибших позже.
Ночью 13 февраля подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия по армянским позициям, расположенным в районе села Неркин Ханд в Сюнике.