Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Մյունխենի և հարակից շրջանների հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը, ներկայացնելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման արդյունքները, ասել է, որ հանդիպման հիմնական արձանագրումն այն էր, որ կողմերը հավատարիմ են մնում իրենց պայմանավորվածություններին։
Նա հավելել է, որ եթե այդ պայմանավորվածությունները պահվեն, դա կնպաստի լարվածության նվազմանը սահմանին։
«Սեղանին կարևոր մի հարց կար դրված, թե արդյոք կողմերը վերահաստատում են պայմանավորվածությունները, որոնք ձեռք են բերվել Պրահայում կայացած քառակողմ հանդիպման և բրյուսելյան բանակցությունների ընթացքում: Ըստ էության, հիմնական արձանագրումն այն է, որ կողմերը հավատարիմ են մնում այդ պայմանավորվածություններին»,- ասել է վարչապետը։
Նա նշել է, որ հայկական կողմը հաստատակամ է այդ պայմանավորվածություններին հավատարիմ մնալու հարցում:
Փաշինյանը հավելել է, որ խաղաղության պայմանագրի մի շաք հոդվածներ համաձայնեցված են, բայց մի շարք սկզբունքային նշանակության հոդվածներ դեռևս համաձայնեցված չեն։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has said that he and Azerbaijani President Ilham Aliyev have agreed that the sides will remain faithful to agreements they have reached.
Pashinyan made the remarks at a meeting with representatives of the Armenian community in Munich and neighboring regions.
During the meeting, the Prime Minister weighed in on the results of the meetings and discussions held within the framework of the Munich Security Conference, as well as the meeting with the President of Azerbaijan with the participation of German Chancellor Olaf Scholz.
Pashinyan answered a number of questions, which were related to the challenges facing Armenia, the steps to overcome them and other topics.