Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնն անհամաչափ է համարել փետրվարի 13-ին Ներքին Հանդում հայկական դիրքերի ուղղությամբ Ադրբեջանի հարվածը: Այդ մասին նա ասել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ համատեղ ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար արված հայտարարության ընթացքում։
«Ֆրանսիան ցավում է, որ փետրվարի 12-ի կրակոցի հետևանքով ադրբեջանցի է վիրավորվել, ինչն ընդունել է նաև Հայաստանի ղեկավարությունը՝ լիակատար թափանցիկությամբ: Բայց Ֆրանսիան ափսոսանք է հայտնում Ադրբեջանի անհամաչափ պատասխան հարվածի համար, որի հետևանքով հայկական կողմն ունեցավ չորս զոհ և վիրավոր»,- հավելել է Ֆրանսիայի նախագահը։

Президент Франции Эммануэль Макрон назвал несоразмерным нападение Азербайджана на армянские позиции в Неркин Ханде Сюникской области РА 13 февраля. Об этом он сказал во время совместных заявлений с премьер-министром Армении Николом Пашиняном для представителей СМИ.
«Франция сожалеет, что в результате стрельбы 12 февраля был ранен азербайджанец, что также было воспринято руководством Армении с полной прозрачностью. Но Франция выражает сожаление по поводу непропорционального ответного удара Азербайджана, в результате которого с армянской стороны погибло 4 военнослужащих и один получил ранения», – добавил президент Франции.