Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երկօրյա պաշտոնական այցով մեկնել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն: Այցի շրջանակում վարչապետն առանձնազրույց կունենա Եգիպտոսի նախագահ Աբդել Ֆատահ Ալ-Սիսիի հետ, այնուհետև հանդիպումը կշարունակվի ընդլայնված կազմով:
ՀՀ վարչապետը հանդիպումներ կունենա Եգիպտոսի վարչապետ Մոսթաֆա Մադբուլի, Արաբական պետությունների լիգայի գլխավոր քարտուղար Ահմեդ Աբդուլ Ղեյտի, Ղպտի Ուղղափառ եկեղեցու առաջնորդ, Ալեքսանդրիայի Պապ և Սուրբ Մարկոսի աթոռի պատրիարք Թավադրոս Երկրորդի, Ալ-Ազհարի գերագույն Իմամ, շեյխ Ահմեդ Մուհամմադ Ալ-Տալիբի հետ:
Նիկոլ Փաշինյանը կայցելի Եգիպտոսի առևտրաարդյունաբերական պալատների ֆեդերացիա, որտեղ կկայանա հանդիպում եգիպտացի գործարարների հետ:

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Egypt for a two-day official visit.
During the trip, Pashinyan will have a private conversation with the President of Egypt, Abdel Fattah El-Sisi, and then the meeting will continue in an expanded format.
Pashinyan will have meetings with Prime Minister of Egypt Mostafa Madbouly, Secretary General of the League of Arab States Ahmed Aboul Gheit, leader of Coptic Orthodox Church, Pope of Alexandria, Patriarch of the See of St. Mark Tawadros II, Grand Imam of al-Azhar Ahmed Mohamed Ahmed El-Tayeb.
The Armenian PM will also visit the Federation of Egyptian Chambers of Commerce, where he will have a meeting with Egyptian businessmen.