Մոսկվայում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհերի և տուժածների թվում հայերի առկայության մասին տեղեկատվությունը ճշտվում է։ Այդ մասին ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Մոսկվայում ահաբեկչության կապակցությամբ։
«Ցնցված ենք Մոսկվայում անմարդկային ահաբեկչության վերաբերյալ սարսափելի լուրերից։ Խորապես սգում ենք անմեղ մարդկանց կորուստը, իսկ բոլոր տուժածներին ու վիրավորներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,- ասված է ՀՀ ԱԳՆ-ի X-ի էջում արված գրառման մեջ։
Մոսկվայի «Կրոկուս Սիթի Հոլ» համերգասրահում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով վերջին տվյալներով զոհվել է ավելի քան 60 մարդ, կան տասնյակ վիրավորներ։
Մարտի 22–ի երեկոյան անհայտ անձինք կրակ են բացել մերձմոսկովյան «Կրոկուսի Սիթի Հոլլ» համերգասրահում «Պիկնիկ» խմբի ելույթից առաջ։ Նրանք ոչ մի պահանջ չեն ներկայացրել, ոչ մի կարգախոս չեն բացականչել, անմիջապես կրակ են բացել մարդկանց վրա։

Information about Armenians among the victims and casualties of the deadly Moscow terror attack is currently being clarified, Armenpress reports citing the Armenian Foreign Ministry.
Earlier, Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan expressed condolences over one of Russia’s worst terror attacks ever, which left at least 115 people killed and 121 wounded.
Video footage from the Crocus City Hall shows the vast complex, which is home to both the music hall and a shopping center, on fire with smoke billowing into the air. State-run RIA Novosti reported the armed individuals “opened fire with automatic weapons” and “threw a grenade or an incendiary bomb, which started a fire.”
Russia’s Investigative Committee said four men suspected of carrying out the attack had been taken into custody while trying to cross Russia’s border with Ukraine.