Համաձայն պաշտոնական հաստատման՝ մարտի 22-ին Մոսկվայում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով զոհվածների թվում կա մեկ ՀՀ քաղաքացի, հայտնում է ԱԳՆ-ն։
Այն մասին, որ զոհերի թվում Հայաստանի քաղաքացի կա, հայտնել է նաև ՏԱՍՍ–ը։
Ավելի վաղ լուրեր էին տարածվել, որ ահաբեկչությունից հետո կորել է կապը Լիլիթ Իսրայելյանի հետ, որը ներկա է եղել «Պիկնիկ» խմբի համերգին։
Մարտի 22–ի երեկոյան անհայտ անձինք կրակ են բացել մերձմոսկովյան «Կրոկուսի Սիթի Հոլլ» համերգասրահում «Պիկնիկ» խմբի ելույթից առաջ։ Նրանք ոչ մի պահանջ չեն ներկայացրել, ոչ մի կարգախոս չեն բացականչել, անմիջապես կրակ են բացել մարդկանց վրա։ Զոհերի թիվը հասել է 137–ի, հարյուրից ավելի մարդ բուժկենտրոններ է տեղափոխվել։ Զոհերի թվում 3 երեխա կա, տուժածների՝ 5։

One Armenian citizen was killed in the deadly Moscow terror attack that shook the Russian capital on March 22, a spokesperson for the Armenian Foreign Ministry reports.
Four suspects in Moscow’s Crocus City Hall attack — which left at least 137 people dead — were captured and identified as Dalerdzhon Mirzoyev, Saidakrami Rachabalizoda, Shamsidin Fariduni and Mukhammadsobir Faizov.
Video footage from the hall shows the vast complex, which is home to both the music hall and a shopping center, on fire with smoke billowing into the air.
State-run RIA Novosti reported the armed individuals “opened fire with automatic weapons” and “threw a grenade or an incendiary bomb, which started a fire.”