Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն մարտի 25-ին պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան։ Նրան կընդունեն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը։
Փաշինյանի և Կոբախիձեի առանձնազրույցին կհաջորդի ընդլայնված կազմով հանդիպումը, այնուհետև նրանք հանդես կգան մամուլի համար համատեղ հայտարարություններով, գրում է Sputnik Georgia-ն։
Վրաստանի վարչապետի գլխավորած պատվիրակության կազմում ընդգրկված են առաջին փոխվարչապետ, Էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Լևան Դավիթաշվիլին, ԱԳ նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին, Կրթության, գիտության և երիտասարդության նախարար Գեորգի Ամիլախվարին և կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Լևան Ժորժոլիանին։
Վարչապետի պաշտոնում տարածաշրջանային առաջին պաշտոնական այցը Կոբախիձեն կատարել է Ադրբեջան մարտի կեսին։

25 Март 2024 - 10:12 AMT
В аэропорту Кобахидзе встретили вице-премьер Армении Тигран Хачатрян, заместитель министра иностранных дел Ваан Костанян и мэр Еревана Тигран Авинян.
Премьер-министр Грузии проведет в Ереване встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и с президентом Армении Ваагном Хачатуряном.
В составе делегации, возглавляемой премьером Грузии, первый вице-премьер, министр экономики и устойчивого развития Леван Давиташвили, министр иностранных дел Илья Дарчиашвили, министр образования, науки и молодежи Георгий Амилахвари и руководитель Аппарата правительства Леван Жоржолиани.