Ռուսաստանցի հայտնի հեռուստահաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովի հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանում արգելափակվել է։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ԲՏԱ նախարարի տեղակալ Ավետ Պողոսյանը։
«Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» «ՀՀՌՑ» ՓԲԸ-ն, հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի 5-րդ և 6-րդ հոդվածների՝ Հեռոստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի «ՀՌՀ» կողմից վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը, արգելափակել է հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-ՊԼԱՆԵՏԱ» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը հայտարարել էր, որ առաջիկայում հայկական կողմը կներկայացնի ռուսական հեռուստաալիքների հեռարձակման վերաբերյալ լուծումների իր առաջարկները։

29 Март 2024 - 09:21 AMT
Телевизинная и радиовещательная сеть Армении заблокировала на территории Республики Армения трансляцию авторских передач «Вечер с Владимиром Соловьевым» и «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым», транслируемых на телеканале «РТР-Планета». Об этом сообщает Телевизинная и радиовещательная сеть Армении.
«ЗАО «Телевизинная и радиовещательная сеть Армении», основываясь на фактах постоянных нарушений, зафиксированных в последнее время Комиссией по телевидению и радио, статей 5 и 6 Соглашения между Правительством Республики Армения и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в области массовых телекоммуникаций, заблокировала трансляцию авторских передач «Вечер с Владимиром Соловьевым» и «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым», транслируемых на территории Республики Армения по общественному мультиплексу на телеканале «РТР-Планета», – говорится в сообщении.