Պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն համագործակցության շրջանակում մարտի 28-29-ը Լոնդոնում տեղի են ունեցել կոռուպցիայի դեմ պայքարին վերաբերող քննարկումներ: Հայկական պատվիրակությունը գլխավորել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը:
Միջոցառման ընթացքում տեղի է ունեցել հանդիպում ՄԹ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչների հետ` ՄԹ պաշտպանության նախարարության անվտանգության քաղաքականության գլխավոր տնօրեն Փոլ Ուայաթի և պաշտպանության ապահովման տնօրեն Գայ Լեսթերի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կոռուպցիայի դեմ պայքարի ոլորտում ՀՀ-ՄԹ համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության գլխավոր քարտուղար Համլետ Բատիկյանը ներկայացրել է կոռուպցիայի դեմ պայքարում ՀՀ ՊՆ ընթացիկ ծրագրերը:
Բրիտանական կողմը ներկայացրել է այդ ոլորտում առկա փորձն ու մեթոդաբանությունը և ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն անհրաժեշտ օժանդակություն ցուցաբերելու պատրաստակամություն հայտնել։
Քննարկումների ընթացքում ձեռք են բերվել մի շարք պայմանավորվածություններ՝ համատեղ ծրագրեր իրականացնելու, փորձագիտական և մեթոդական օժանդակություն տրամադրելու ուղղությամբ:

As part of defense cooperation between Armenia and the United Kingdom, discussions on combating corruption were held in London from March 28 to 29.
The Armenian delegation was headed by the Secretary General of the Ministry of Defense Hamlet Batikyan.
During the event, a meeting with the delegation of the UK Ministry of Defense led by the Director General of Security Policy, Paul Wyatt, and the Director of Defense Assurance, Guy Lester, took place. Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland Varuzhan Nersesyan, also participated in the meeting.
During the meeting, issues related to Armenia-UK cooperation in the fight against corruption were discussed.
According to a statement from the Armenian Defense Ministry, Batikyan presented the current anti-corruption programs of the Ministry of Defense. The British delegation shared their expertise and methodologies in this field, expressing readiness to provide necessary assistance to the Ministry of Defense of Armenia.
During the discussions, a number of agreements were reached in the direction of implementing joint projects, providing expert and methodical support.