ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի Գլենդել քաղաքում տեղի ունեցած քաղաքային խորհրդի ընտրությունների արդյունքներով քաղաքապետ է ընտրվել Էլեն Ասատրյանը։ Այդ մասին ասվում է «Արևելյան շրջանի առաջադեմ դեմոկրատներ»-ի (EAPD) կողմից տարածված հաղորդագրության մեջ:
Որպես առաջին կին թեկնածու՝ քաղաքային խորհրդում ամենաշատ ձայները նա ստացել էր 2022 թվականին։ Այս անգամ նա դարձել է առաջին ամերիկահայ կինը, ով զբաղեցրել է Լոս Անջելեսի մեծությամբ 4-րդ քաղաքի՝ Գլենդելի քաղաքապետի պաշտոնը, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Ոչ մի կարևոր բան հեշտությամբ չի ստացվում: Այս հաղթանակը պահանջում էր թիմային աշխատանք և հաստատակամություն: Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում խորհրդի անդամներ Արդի Քասախյանին և պաշտոնաթող քաղաքապետ Դեն Բրոտմանին ճիշտ վարվելու համար»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:

Elen Asatryan has been elected Mayor of Glendale by its City Council, the East Area Progressive Democrats (EAPD) reports (via Horizon Weekly).
In 2022, she earned the most votes ever by a 1st-time woman candidate for the City Council.
“Tonight she becomes the 1st Armenian American woman ever to serve as mayor in the 4th largest city in L.A. County and city with the highest percentage of immigrant residents, at 50 percent, of any in California,” the EAPD said in a statement on Wednesday.
“Nothing significant comes easily. This win required teamwork and perseverance. We thank Councilmembers Ardy Kassakhian and outgoing mayor Dan Brotman for doing the right thing,” it added.