Ապրիլի 12-ին «Ուրալի» վթարի հետևանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած 20 զինծառայողից 13-ը տեղափոխվել է Երևանի և Սիսիանի զինվորական հոսպիտալներ, իսկ մարմնական թեթև վնասվածքներ ստացած 7 զինծառայող բժշկական լուրջ միջամտության կարիք չուներ:
Բոլորը ստանում են համապատասխան բժշկական օգնություն, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Ապրիլի 13-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ու առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն այցելել են ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ և տեսակցել ապրիլի 12-ին վթարի հետևանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած զինծառայողներին։
Նախարարներին ներկայացվել են նրանց առողջական վիճակը և բուժման ընթացքի վերաբերյալ մանրամասներ։ Նախարարները զինծառայողներին մաղթել են շուտափույթ ապաքինում։
Պաշտպանության նախարարությունը ավելի վաղ հայտնել էր, որ ապրիլի 12–ին ժամը 15:25-ի սահմաններում, զինծառայողների տեղափոխող «Ուրալը» դեռևս չպարզված հանգամանքներում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել հարակից ձորակի տարածքում: Կա 4 զոհ, վիրավորում է ստացել 20 զինծառայող:

Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян и министр здравоохранения Анаит Аванесян 13 апреля посетили Центральный клинический военный госпиталь Минобороны и навестили военнослужащих, пострадавших в результате происшествия 12 апреля. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
Перевозивший военнослужащих N-ской воинской части министерства обороны Армении автомобиль марки «Урал» 12 апреля около 15:25 при пока еще невыясненных обстоятельствах выехал за пределы проезжей части дороги и оказался в прилегающем ущелье. В результате происшествия погибли 4 военнослужащих: Арег Арменович Керобян, Славик Варданович Варданян, Давид Амбарцумович Акопян, Иосиф Мелконович Азолян.
По сообщению Минобороны, 13 из 20 военнослужащих были переведены в военные госпитали в Ереване и Сисиане, а еще 7 военнослужащих, получивших легкие телесные повреждения, не нуждаются в серьезном медицинском вмешательстве. Все получают соответствующую медицинскую помощь.
Министрам было представлено состояние здоровья военнослужащих и подробности их лечения. Министры пожелали военнослужащим скорейшего выздоровления.