«Մի դրամի ուժը» ամփոփում է ապրիլ ամսվա ծրագիրը, որի արդյունքում կուտակված 3,913,063 դրամը շահառու «4090» հիմնադրամն ուղղելու է քառօրյա և 44-օրյա պատերազմների մասնակից ուսանողների կրթավճարների տրամադրմանը՝ մոտ հարյուր երիտասարդի հնարավորություն տալով կրթության միջոցով փոխել իրենց կյանքի որակը։
«Բացի հիմնադրամին ուղիղ աջակցությունից, մենք արդեն երկրորդ անգամ աջակցում ենք հենց հիմնադրամի շահառուներին։ Այսինքն՝ հիմնադրամի շահառու 2023-2024 ուստարվա շրջանավարտները և ամենաակտիվ ուսանողները կստանան 40,000-ական դրամի չափով idplus նվեր-քարտեր, որոնցով կարող են գնումներ կատարել բոլոր այն վաճառակետերում, որտեղ կա Իդրամով վճարման հնարավորություն։ Մենք լիահույս ենք, որ այս գումարով ուսանողները կկարողանան ձեռք բերել իրենց անհրաժեշտ գրքեր և էլ ավելի խորացնելու գիտելիքներն իրենց ընտրած ոլորտում», – ասել է Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Ընկերություններից տեղեկացնում են՝ «Մի դրամի ուժի» մայիս ամսվա շահառուն էպիլեպսիա ունեցող երեխաների ախտորոշմամբ, դեղորայքի ապահովման հարցերով ու բուժմամբ զբաղվող «Կյանքի ճանապարհ» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունն է։
Արդեն երկրորդ անգամն է «Մի դրամի ուժն» անդրադառնում այս հիմնադրամներին։ Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ սա բխում է այն հանգամանքից, որ ընկերությունների ԿՍՊ ծրագրերի հիմքում ոչ միայն նպատակայնությունն է, այլ նաև շարունակականությունը:
«Կյանքի ճանապարհ» բարեգործական հասարակական կազմակերպությունը էպիլեպսիա ախտորոշմամբ երեխաներին ապահովում է այն պրեպարատներով ու հետազոտություններով, որոնք հնարավոր չէ ստանալ պետպատվերի շրջանակներում։ Այս առումով ցանկացած աջակցություն անմիջապես անդրադառնում է շահառու երեխաների ու նրանց ընտանիքների կյանքի որակի վրա, իսկ դա շատ կարևոր է, քանի որ այս ախտորոշմամբ երեխաների խնդիրների հաղթահարման լավագույն միջավայրն ընտանեկան ջերմ մթնոլորտն է։ Այս անգնահատելի աջակցության շնորհիվ մեր հիմնադրամը նաև հնարավորություն է ստացել իրականացնել երկար սպասված և ծրագրված բարեգործական միջոցառումներ և նախագծեր», – նշել է Ելենա Բաղդասարյանը։
«Բարին գործելը երջանկացնում է մարդուն, իսկ մեզ հետ դա շատ ավելի հեշտ է անել․ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և IDBank-ի տերմինալներով, և Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն բարի գործերին»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Инициатива «Сила одного драма» подводит итоги апрельской программы, в результате которой накопленные 3,913,063 драма будут направлены фондом-бенефициаром «4090» на оплату обучения студентов, участвующих в четырехдневных и 44-дневных войнах, давая возможность сотням молодых людей изменить качество своей жизни посредством образования.
«Помимо непосредственной поддержки фонда, мы уже во второй раз оказываем поддержку бенефициарам фонда. Иными словами, выпускники 2023-2024 учебного года и самые активные студенты-бенефициары фонда, получат подарочные карты idplus на сумму 40.000 драмов каждый, с помощью которых они смогут совершать покупки во всех торговых точках, где есть возможность оплаты по Idram. Мы очень надеемся, что на эту сумму студенты смогут приобрести необходимые им книги и углубить свои знания в выбранной ими области», – говорит Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям Idram-а и IDBank-а.
Компании сообщают, что майским бенефициаром инициативы «Сила одного драма» стала благотворительная общественная организация «Дорога жизни», которая занимается диагностикой, обеспечением лекарствами и лечением детей с эпилепсией.
«Сила одного драма» уже второй раз поддерживает эти фонды. По словам Татевик Вардеванян, это связано с тем, что программы корпоративной социальной ответственности компаний основаны не только на цели, но и на непрерывности.
«Благотворительная общественная организация «Дорога жизни» обеспечивает детей с диагнозом эпилепсия лекарствами и диагностическими обследованиями, которые невозможно получить в рамках государственного заказа. При этом любая поддержка напрямую влияет на качество жизни детей-бенефициаров и их семей, и это крайне важно, ведь лучшая среда для преодоления проблем детей с таким диагнозом – теплая семейная атмосфера. Благодаря этой неоценимой поддержке наш фонд также получил возможность реализовать долгожданные и запланированные благотворительные мероприятия и проекты», – отмечает Елена Багдасарян.
«Добрые дела делают человека счастливым, а с нами это делать гораздо проще: просто совершайте все свои платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am, терминалов Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании будут жертвовать один драм на добрые дела», – говорится в сообщении компании.