Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը կանչվել է Մոսկվա խորհրդակցությունների համար: Այդ մասին հայտնել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան, գրում է ՏԱՍՍ–ը։
«Մայիսի 24-ին Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը խորհրդակցությունների է կանչվել Մոսկվա», – ասվում է Զախարովայի մեկնաբանության մեջ։
Ավելի ուշ ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան հորդորել է Փաշինյանին հրապարակավ ասել, թե ՀԱՊԿ կոնկրետ որ երկրներից դժգոհություն ունի։ Նա հավելել է, որ Ռուսաստանն արել է հնարավորը։

24 Май 2024 - 13:42 AMT
Посол России в Армении Сергей Копыркин вызван в Москву для консультаций. Об этом говорится в комментарии официального представителя МИД РФ Марии Захаровой.
«24 мая посол Российской Федерации в Республике Армения Копыркин был вызван в Москву для консультаций», – указала дипломат.
Президент РФ Владимир Путин на встрече с премьером Армении Николом Пашиняном в Москве 8 мая отметил успешность развития двусторонних отношений России и Армении. Как ранее подчеркивала Захарова, Москва всегда была привержена и исходила из союзнического уровня отношений с Арменией