Մայիսի 24-27-ը Սոֆիայում ընթանում են ՆԱՏՕ ԽՎ գարնանային նստաշրջանի աշխատանքները, որին մասնակցում է ԱԺ պատվիրակությունը՝ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարությամբ։
Անդրանիկ Քոչարյանը և պատվիրակության անդամներ` պատգամավորներ Վահագն Ալեքսանյանը և Արուսյակ Ջուլհակյանը մասնակցում են Տնտեսական և անվտանգության հարցերի, Քաղաքական, գիտության և տեխնոլոգիայի, Ժողովրդավարության և անվտանգության, ինչպես նաև Պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների նիստերին:
ՆԱՏՕ ԽՎ նիստերին ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հետ մասնակցում է նաև Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար Արման Իսրայելյանը:

An Armenian parliament delegation headed by Andranik Kocharyan, the chairman of the standing committee on defense and security matters, will participate in the work of the spring session of the NATO PA currently underway in Sofia, Bulgaria.
Kocharyan and other members of the delegation – lawmaker Vahagn Aleksanyan and Arusyak Julhakyan – are joining the sessions of the Committees on Economic and Security Affairs, Politics, Science and Technology, Democracy and Security, as well as Defense and Security Affairs.
Arman Israelyan, head of the mission of the Republic of Armenia to the North Atlantic Treaty Organization, is also attending the NATO PA sessions with the Armenian delegation.