Մայիսի 24-27-ը Սոֆիայում ընթանում են ՆԱՏՕ ԽՎ գարնանային նստաշրջանի աշխատանքները, որին մասնակցում է ԱԺ պատվիրակությունը՝ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարությամբ։
Անդրանիկ Քոչարյանը և պատվիրակության անդամներ` պատգամավորներ Վահագն Ալեքսանյանը և Արուսյակ Ջուլհակյանը մասնակցում են Տնտեսական և անվտանգության հարցերի, Քաղաքական, գիտության և տեխնոլոգիայի, Ժողովրդավարության և անվտանգության, ինչպես նաև Պաշտպանության և անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների նիստերին:
ՆԱՏՕ ԽՎ նիստերին ՀՀ ԱԺ պատվիրակության հետ մասնակցում է նաև Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար Արման Իսրայելյանը:

В Софии 24-27 мая проходит весенняя сессия Парламентской ассамблеи НАТО. Об этом сообщают из постоянной комиссии Национального собрания Армении по вопросам обороны и безопасности.
Делегация НС РА под руководством председателя Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраника Кочаряна также принимает участие в ежегодной сессии Парламентской Ассамблеи.
Андраник Кочарян и члены делегации – депутаты Ваагн Алексанян и Арусяк Джулхакян – принимают участие в заседаниях комитетов по вопросам Экономики и безопасности, Политики, науки и технологий, Демократии и безопасности, а также вопросов Обороны и безопасности.
В заседаниях ПА НАТО вместе с делегацией НС РА участвует также руководитель миссии Республики Армения при Организации Североатлантического договора Арман Исраелян.