Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության վարչապետ Ռիշի Սունակին՝ ազգային տոնի առթիվ:
Նա նշել է, որ Հայաստանի կառավարությունը հանձնառու է խորացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն ռազմավարական երկխոսության ոգուն համահունչ՝ ի շահ մեր երկրների և բարեկամ ժողովուրդների
«Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ և Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի՝ Թագավոր Չարլզ երրորդի ծննդյան օրվա կապակցությամբ։ Մաղթում եմ, որպեսզի գալիք տարիները Միացյալ Թագավորության և բրիտանացի բարեկամ ժողովրդի համար նշանավորվեն խաղաղությամբ, բարգավաճմամբ և շարունակական հաջողություններով։
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները վերջին տարիներին դինամիկ զարգացում են ապրել՝ խարսխված ժողովրդավարության, օրենքի գերակայության և մարդու իրավունքների պաշտպանության հիմնարար սկզբունքների վրա։
Այս համատեքստում առանձնահատուկ կարևորում եմ Միացյալ Թագավորության աջակցությունը Հայաստանում ընթացող լայնածավալ ժողովրդավարական բարեփոխումներին։ Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, իսկ Միացյալ Թագավորության բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և բարօրություն»,–ասվում է ուղերձում։

15 Июнь 2024 - 10:18 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Риши Сунаку по случаю Национального праздника страны.Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
«Сердечно поздравляю вас и дружественный народ Соединенного Королевства по случаю национального праздника – Дня рождения короля Карла Третьего. Желаю, чтобы предстоящие годы были ознаменованы миром, процветанием и продолжительными успехами Соединенного Королевства и дружественного британского народа.
С радостью констатирую, что отношения между нашими двумя странами в последние годы динамично развиваются, основываясь на фундаментальных принципах демократии, верховенства закона и защиты прав человека», – говорится в послании Пашиняна.
Отмечается, что он в этом контексте придает особое значение поддержке Великобритании проводимым в Армении широкомасштабным демократическим реформам.
«Правительство Армении привержено углублению двустороннего сотрудничества в соответствии с духом стратегического диалога Армения-Соединенное Королевство на благо наших стран и дружественных народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья, а дружественному народу Соединенного Королевства – процветания и благополучия», – заявил премьер.