ԱԺ Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի պատգամավորները հունիսի 25-ին Բեռլինում Գերմանիայի ԱԳՆ պետնախարար Թոբիաս Լինդների հետ հանդիպմանը կարևորել են Հայաստան-Գերմանիա երկկողմ համագործակցության խորացումը քաղաքական, տնտեսական, էներգետիկ և մի շարք այլ ոլորտներում:
Կողմերը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացը` կարևորելով Գերմանիայի կառուցողական դերն այդ հարցում:
Հայ պատգամավորները Թոբիաս Լինդներին են ներկայացրել «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը և տարածաշրջանի տնտեսական զարգացման հեռանկարները:
Հատուկ անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Պատվիրակության կազմում են ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար, Հայաստան-Գերմանիա բարեկամական խմբի անդամ Հայկ Կոնջորյանը, պատգամավորներ Բաբկեն Թունյանը, Ռուստամ Բաքոյանը, Միքայել Թումասյանն ու Հռիփսիմե Հունանյանը

On June 25, the deputies of the parliament's Armenia-Germany Friendship Group met with the Minister of State at the Federal Foreign Office of Germany Tobias Lindner, the Press servive of the Armenian National Assembly reports.
The deepening of Armenia-Germany bilateral cooperation in the political, economic, energy and in a number other spheres was highlighted at the meeting.
The sides discussed the peace process between Armenia and Azerbaijan, emphasizing the constructive role of Germany in that issue.
The Armenian MPs presented to Tobias Lindner the Crossroads of Peace project and the perspectives of the economic development of the region.
Special reference was made to the development and strengthening of the RA-EU relations.
The Head of the NA Civil Contract Faction, the member of the Armenia-Germany Friendship Group Hayk Konjoryan, deputies Babken Tunyan, Rustam Bakoyan,, Mikayel Tumasyan and Hripsime Hunanyan are in the delegation.