Դուբրովնիկի Ֆորումի մեկնարկի պաշտոնական ընդունելությանը ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը շփումներ է ունեցել ֆորումին մասնակցող բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ։
Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ, ԵՄ ԱԳԱՔ բարձր ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բոռելի հետ անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ԵՄ օրակարգի և տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ–ն։
Մտքեր են փոխանակվել Եվրոպայի խորհրդի գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչի, Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ղեբրեյեսուսի, Սլովենիայի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Տանյա Ֆայոնի, Իտալիայի փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Անտոնիո Տայանիի, ինչպես նաև Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի՝ Եվրոպայի ու Եվրասիայի հարցերով համակարգող Էնդրյու Կարուանա Գալիցիայի հետ։
Միրզոյանը Խորվաթիայում մասնակցում է Դուբրովնիկի համաժողովին, ծրագրված են նաև գործընկերների հետ երկկողմ հանդիպումներ։

29 Июнь 2024 - 11:59 AMT
На официальном приеме по случаю открытия Форума в Дубровнике министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян имел контакты с высокопоставленными лицами, участвующими в Форуме. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.
Повестка дня Армения-ЕС и последние региональные события были обсуждены с заместителем председателя Европейской Комиссии, Верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем.
Они обменялись мнениями с генеральным секретарем Совета Европы Марией Пейчинович-Бурич, генеральным директором Всемирной организации здравоохранения Тедросом Гебреисусом, вице-премьером, министром иностранных дел Словении Таней Файон, вице-премьером, министром иностранных дел Италии Антонио Таяни, а также с координатором по делам Европы и Евразии Всемирного экономического форума Эндрю Каруана Галицией.