Պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Ադրբեջանի հերթական ապատեղեկատվությունը՝ հայտնելով, որ ՀՀ ԶՈւ–ն կվադրոկոպտերը հետախուզական թռիչքներ չի իրականացրել։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունը, թե իբր հուլիսի 28-ին՝ ժամը 17:40-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈՒ-ին պատկանող կվադրոկոպտերը հետախուզական թռիչքներ է իրականացրել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում, չի համապատասխանում իրականությանը»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, հայկական զինուժն, իբր, հետախուզական գործողություններ էկատարել Լաչինի հատվածում։

Armenian Defense Ministry on Monday, July 29 denied more of Azerbaijan’s accusations of provocations.
“The statement issued by the Ministry of Defence of Azerbaijan, alleging that on July 28th at approximately 5:40 pm a quadcopter belonging to the Armed Forces of the Republic of Armenia conducted reconnaissance flights in the southeastern part of the border, does not correspond to reality,” the press service of the Armenian Defense Ministry says. Azerbaijan has made similar accusations in the past week as well.