ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Բաքվի հերթական ապատեղեկատվությունը և հիշեցրել խախտումների համատեղ մեխանիզմ ստեղծելու առաջարկի մասին։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 06։45-ի սահմաններում, ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։
«Հիշեցնենք, որ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմն առաջարկել էր հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքերի և/կամ այդ մասին տեղեկությունների հետաքննության Հայաստան-Ադրբեջան համատեղ մեխանիզմ ստեղծել»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:

28 Август 2024 - 08:51 AMT
Заявление Минобороны Азербайджана о том, что 28 августа около 06:45 подразделения ВС РА якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных в юго-западной части приграничной зоны, не соответствует действительности. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Армения.
Министерство обороны РА также напоминает, что аппарат премьер-министра РА предложил создать совместный механизм Армения-Азербайджан для расследования случаев нарушения режима прекращения огня и/или информации о нем.