Վրաստանի պաշտպանության նախարարությունում ՀՀ ՊՆ ղեկավար Սուրեն Պապիկյանի դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են նաև պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Վրաստան համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք այլ հարցեր:
Հանդիպման ընթացքում նախարարները կարևորել են ռազմական կրթության բնագավառում փորձի փոխանակման ուղղությամբ համագործակցության ակտիվացումն ու ընդլայնումը, ինչպես նաև երկուստեք ընդգծել են տարածաշրջանում երկարաժամկետ և կայուն խաղաղություն հաստատելու կարևորությունը:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել տարբեր խմբերի փոխայցելությունների միջոցով ուսումնասիրել նաև երկկողմ պաշտպանական համագործակցության հետագա ընդլայնման ու նոր ոլորտների ընդգրկման հնարավորությունները:
Վրաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է Հերոսների հրապարակ, ծաղկեպսակ խոնարհել հուշակոթողին և հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին։

As part of his official visit to Georgia on 2 September, Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with the Prime Minister of Georgia Irakli Kobakhidze to discuss “strategic relations” between the two countries.
According to the press service of the Armenian Defense Ministry, Ambassador of Yerevan to Tbilisi Ashot Smbatyan too attended the meeting.
“During discussions, both sides emphasized the strategic relations between Armenia and Georgia, highlighting the effectiveness of regular high-level contacts between delegations,” the Armenian Defense Ministry said.
“The Prime Minister of Georgia welcomed the strengthening of Armenia-Georgia cooperation in the defence sector and expressed his full support for this ongoing process.”
Papikyan, meanwhile, stressed the importance of enhancing defense cooperation. Both Kobakhidze and Papikyan emphasized the importance of establishing long-term and stable peace in the region. The Georgian side expressed its readiness to continue supporting efforts to establish peace in the region.