Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Կորեայի Հանրապետություն:
Պապիկյանը սեպտեմբերի 9-ին մասնակցել է «Պատասխանատու արհեստական բանականություն՝ ռազմական տիրույթում» գագաթնաժողովի բացման արարողությանը:
Միջոցառումը կազմակերպել են Կորեայի Հանրապետության, Նիդերլանդների, Միացյալ Թագավորության, Սինգապուրի և Քենիայի պաշտպանության ու արտաքին գործերի նախարարությունները, որոնց նպատակը միջազգային մեխանիզմների նախաձեռնումն է՝ վերահսկելու արհեստական բանականության կիրառումը ռազմական տեխնոլոգիաներում և մարտական գործողությունների վարման ընթացքում:

9 Сентябрь 2024 - 09:41 AMT
Министр обороны Армении в Корее принял участие в открытии саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере»
Министр обороны Армении Сурен Папикян 9 сентября в рамках рабочего визита в Республику Корея принял участие в церемонии открытия саммита «Ответственный искусственный интеллект в военной сфере». Об этом Папикян написал на своей странице в Facebook.
«Мероприятие организовано Министерствами обороны и иностранных дел Республики Корея, Нидерландов, Великобритании, Сингапура и Кении. Его цель заключается в инициировании международных механизмов по контролю за использованием искусственного интеллекта в военных технологиях и во время боевых действий и операций», – написал Папикян.