Սեպտեմբերի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունն աշխատանքային այցով մեկնել է Կորեայի Հանրապետություն:
Պապիկյանը սեպտեմբերի 9-ին մասնակցել է «Պատասխանատու արհեստական բանականություն՝ ռազմական տիրույթում» գագաթնաժողովի բացման արարողությանը:
Միջոցառումը կազմակերպել են Կորեայի Հանրապետության, Նիդերլանդների, Միացյալ Թագավորության, Սինգապուրի և Քենիայի պաշտպանության ու արտաքին գործերի նախարարությունները, որոնց նպատակը միջազգային մեխանիզմների նախաձեռնումն է՝ վերահսկելու արհեստական բանականության կիրառումը ռազմական տեխնոլոգիաներում և մարտական գործողությունների վարման ընթացքում:

On September 8, a delegation led by the Armenian Defense Minister Suren Papikyan left for the Republic of Korea on a working visit.
On September 9, Papikyan attended the opening ceremony of the Responsible Artificial Intelligence in the Military Domain summit.
The event was organized by the Ministries of Defence and Foreign Affairs of the Republic of Korea, the Netherlands, the United Kingdom, Singapore, and Kenya, with the aim of establishing international mechanisms to regulate the use of artificial intelligence in military technology and military operations.