Սեպտեմբերի 29-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կայացել է դպրոցականների համար նախատեսված Koreez ամենամյա կրթական Օսկար շոու-մրցանակաբաշխությունը։
Առաջին անգամ այս տարի Իդրամ ընկերության հետ միասին անցկացվել է ֆինանսական կրթության Junius մրցույթը։
Junius-ը ստեղծվել է դպրոցականների շարքում ֆինանսական աշխարհի վերաբերյալ գիտելիքները բարելավելու և հետագայում ֆինանսապես գրագետ հասարակություն ունենալու նպատակով։
Իդրամի տնօրեն Արսեն Քդենյանի խոսքով՝ հենց այդ նպատակով ստեղծվել է ոչ միայն մրցույթը, այլ նաև Junius խաղը անմիջապես Idram Junior հավելվածում։
«Մենք վստահ ենք, որ խաղի միջոցով երեխաները մեծ սիրով կսովորեն ֆինանսներ։ Ուրախ ենք, որ խաղն իսկապես հետարքրքեց երեխաներին և նրանք Իդրամ Ջունիոր հավելվածի միջոցով պատրաստվեցին նաև Կորիզ Ջունիուս մրցույթին և այսօր ունենք մրցանակակիրներ ու նոր գիտելիքներով զինված երեխաներ», – ասել է Արսեն Քդենյանը։
Այս տարվա սեպտեմբերին երկու փուլով անցկացված «Junius» ֆինանսական առցանց մրցույթին մասնակցել են մեր երկրի բոլոր դպրոցների 3-8-րդ դասարանի աշակերտները։
Յուրաքանչյուր տարիքային խմբում 1-ին հորիզոնականը զբաղեցրած 6 մասնակիցները Իդրամի կողմից ստացել են iPhone 15 հեռախոսներ։ 2-րդ և 3-րդ հորիզոնական զբաղեցրած 12 աշակերտ ընտանիքի հետ Yerevan Park-ում մեկ ամբողջ օր անցկացնելու հնարավորություն է ստացել։ Յուրաքանչյուր տարիքային խմբի լավագույն տասնյակների մյուս մասնակիցներին Իդրամ ընկերությունը պարգևատրել է խրախուսական ու խորհրդանշական նվերներով։
Junius խաղը հասանելի է Idram Junior հավելվածում, որը ներբեռնելով երեխաները կստանան ֆինանսապես կրթվելու, իրենց միջոցները կառավարելու և անկանխիկ վճարումներ կատարելու հնարավորություն, և այդ ամենը ծնողների անմիջական վերահսկողության ներքո։

On September 29, the annual Koreez Educational Oscar award ceremony for students of different age groups was held at the Karen Demirchyan Sport/Concert Complex.
This year, the financial education competition "Junius" was held for the first time, in collaboration with Idram. "Junius" was specifically created to improve children's knowledge of the financial world, with the ultimate goal of fostering a financially literate society in the future.
According to Director of Idram, Arsen Kdenian, both the competition and the Junius game in the Idram Junior app were established to serve this purpose. "We are confident that children will enjoy learning about finances through the game. We're thrilled that the game truly inspired them to prepare for the Koreez-Junius competition using the Idram Junior app. Today, we celebrate not only the winners but all the children who have gained new knowledge," Kdenian stated.
In September, students from grades 3-8 across the country participated in the "Junius" financial online competition, which consisted of two stages.
The six participants who ranked first in each age group received iPhone 15s from Idram. Twelve students who placed 2nd and 3rd were rewarded with a day at Yerevan Park for themselves and their families. The remaining participants who made the top ten in each age group received symbolic gifts from Idram.
The Junius game is available in the Idram Junior application. By downloading it, children can gain financial education, manage their finances, and make cashless payments, all under parental supervision.