ՀՀ–ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը հայտարարել է, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հնարավորություն կունենան շփվելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովի շրջանակում:
Նրա խոսքով, այն, որ Փաշինյանն ընդունել է Կազանում կայանալիք գագաթնաժողովի շրջանակում «ԲՐԻԿՍ+» ձևաչափի միջոցառումներին մասնակցելու Պուտինի անձնական հրավերը, ինքնին վկայում է Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև բարձր մակարդակով սերտ շփումների մասին, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Կարծում եմ, որ մեր ղեկավարները շփվելու հնարավորություն կունենա, բայց ինչ ձևաչափով և ինչ օրակարգով, արդեն կախված կլինի այդ միջազգային համաժողովի ձևաչափից, որը շատ հագեցած կլինի»,–ասել է Կոպիրկինը։

Президент России Владимир Путин и премьер-министр Армении Никол Пашинян будут иметь возможности для общения на полях саммита БРИКС в Казани. Об этом заявил посол РФ в Ереване Сергей Копыркин.
По его словам, принятие Пашиняном личного приглашения Путина принять участие в мероприятиях формата «БРИКС+» в рамках XVI-го саммита объединения в Казани – само по себе отражение тесных контактов между Россией и Арменией на высшем уровне, пишет РИА Новости.
«Полагаю, что наши лидеры будут иметь возможности для общения, но в каком формате и с какой повесткой дня – это уже будет зависеть от программы данного международного форума, которая будет весьма насыщенной», – отметил Копыркин, отвечая на вопрос, планируются ли российско-армянские контакты «на полях» предстоящего саммита БРИКС в Казани.