Մի դրամի ուժի հոկտեմբեր ամսվա «մի դրամների» ամբողջ գումարը՝ 4,401,021 դրամ, կփոխանցվի «Հայաստանի մանուկներ» բարեգործական հիմնադրամի՝ մարզաբնակ երեխաներին ուղղված կրթական ծրագրերի իրականացմանը։
IDBank և Իդրամ ընկերություններից տեղեկացնում են, որ նոյեմբեր ամսվա «Մի դրամի ուժի» ամբողջ հասույթը կփոխանցվի Armenia Tree Project բարեգործական հիմնադրամի՝ «Տնամերձ տնկարաններ» ծրագրին։ Ծրագրում ներառված է 113 գյուղաբնակ ընտանիք․ նրանք աջակցություն են ստանում տնամերձ հողամասերում տնկանյութ արտադրելու և տնկարաններ ստեղծելու համար։ «Մի դրամի ուժի» ֆինանսավորմամբ այդ տնկարաններում աճեցված տնկանյութը կգնվի և կօգտագործվի անտառապատման նպատակով։
Իդրամի եւ IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանի խոսքով՝ ընկերությունների համար ապագային միտված ծրագրերի շարքում անտառային տնտեսությունների հիմնախնդրի լուծումը առաջնայիններից է։
«Անտառը մեր երեխաների առողջությունն է, մեր թթվածինը և կարևորելով այս ոլորտի խնդիրների լուծումը՝ «Մի դրամի ուժը» արդեն երրորդ նմանօրինակ ծրագիրն է ֆինանսավորում։ Շատ ուրախ ենք, որ ներկայացված ծրագիրը, բնապահպանական լինելուց բացի, նաև սոցիալական էական բաղադրիչ ունի՝ բարելավում է գյուղաբնակ մեր հայրենակիցների կենսամակարդակը։ Վստահ ենք, որ սա լավագույն ներդրումն է մեր երկրի առողջ ապագայի համար և որպես սոցիալական բարձր պատասխանատվությամբ ընկերությունների ծրագիր, «Մի դրամի ուժը» շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել բնապահպանական նախաձեռնությունները», – հավելել է Տաթևիկ Վարդևանյանը։
Armenia Tree Project բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Ռուզաննա Առուստամյանը նշել է․ «Տնամերձ տնկարաններ» ծրագիրը լավագույնս է արտահայտում հիմնադրամի առաքելությունը՝ բարելավել մարդկանց կենսամակարդակը ծառերի միջոցով։ Համագործակցելով «Մի դրամի ուժը» ծրագրի հետ՝ ոչ միայն կլուծենք գյուղաբնակ ընտանիքների սոցիալական խնդիրները՝ ստեղծելով նրանց համար եկամտի աղբյուր, այլ նաև կհիմնենք նոր անտառներ նրանցից գնված տնկանյութով»։
«Մի դրամի ուժի» ծրագրերին աջակցելու համար ընդամենը հարկավոր է կատարել բոլոր վճարումները Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով, Իդրամի և Բանկի տերմինալներով, և յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կտրամադրեն կարևորագույն նշանակություն ունեցող ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրագործմանը։ Ի դեպ՝ Իդրամով վճարել կարելի է ավելի քան 22,500 վաճառակետում և մոտ 1000 առցանց խանութներում։

8 Ноябрь 2024 - 05:42 AMT
Общая сумма, собранная в рамках инициативы «Сила одного драма» в октябре, составляет 4 401 021 драм. Эти средства будут переданы благотворительному фонду «Дети Армении» (COAF) для реализации образовательных программ, направленных на детей, проживающих в регионе.
Компании IDBank и Idram сообщают, что все средства, собранные в рамках ноябрьской программы инициативы «Сила одного драма», будут переданы в программу «Приусадебные питомники» благотворительного фонда Armenia Tree Project (ATP). В программу включены 113 сельских семей, которые получают поддержку для выращивания посадочного материала и создания питомников на участках рядом с домом. Выращенный в этих питомниках посадочный материал будет выкуплен и использован для лесонасаждения при финансировании программы «Сила одного драма».
По словам Татевик Вардеванян, руководителя отдела по коммуникациям и социальной ответственности IDBank и Idram, решение проблемы лесного хозяйства является одним из приоритетных направлений среди перспективных проектов компаний.
«Лес — это здоровье наших детей, наш кислород. Учитывая важность решения проблем в этой сфере, «Сила одного драма» уже финансирует третий подобный проект. Мы рады, что предложенная программа, помимо экологического, также имеет значительную социальную составляющую: она улучшает условия жизни наших соотечественников в сельской местности. Мы уверены, что это лучшая инвестиция в здоровое будущее нашей страны, и как программа компаний с высокой социальной ответственностью «Сила одного драма» будет и дальше поддерживать экологические инициативы», — добавила Татевик Вардеванян.
Рузанна Арустамян, директор благотворительного фонда «Armenia Tree Project», подчеркивает: «Программа «Приусадебные питомники» наиболее полно отражает миссию нашего фонда по улучшению уровня жизни людей через деревья. Сотрудничая с проектом «Сила одного драма», мы не только решаем социальные проблемы сельских семей, создавая для них источник дохода, но и способствуем созданию новых лесов, используя закупленные у них саженцы».
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив. Бесконтактные платежи Idram QR доступны в 22 000+ торговых точек и более чем в 1000 интернет-магазинах.