ԱՄՆ-ի 47-րդ նախագահի Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությանը հաշված օրեր են մնացել, սակայն առայժմ պարզ չէ, արդյոք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի այդ միջոցառմանը:
«Մենք վարչապետի ցանկացած այցի մասին տեղեկացնում ենք ժամանակին»,– ասել է Փաշինյանի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Երբ նրան հիշեցրել են, որ արդեն հունվարի 18-ն է, նա նշել է. «Ասացի այն, ինչ ասացի, ավելացնելու ոչինչ չունեմ»։
Միևնույն ժամանակ, «Հրապարակ» թերթը գրել է, որ Փաշինյանը չի հրավիրվել Թրամփի երդմնակալության արարողությանը։
Նոյեմբերի 5-ին ԱՄՆ-ում կայացած նախագահական ընտրությունների արդյունքում Դոնալդ Թրամփը ընտրվել է երկրի 47-րդ նախագահ: Նրա երդմնակալությունը նախատեսված է հունվարի 20-ին։

До инаугурации 47-го президента США Дональда Трампа остаются считанные дни, но пока не ясно, примет ли премьер-министр Армении Никол Пашинян участие в этом мероприятии.
«Мы своевременно сообщаем о любом визите премьера», — заявила пресс-секретарь Пашиняна Назели Багдасарян, передает «Спутник Армения».
На замечание о том, что уже 18 января, Багдасарян ответила: «Я сказала, что сказала, мне нечего добавить».
В то же время газета «Грапарак» написала, что Пашинян не был приглашен на церемонию инаугурации Трампа.
Дональд Трамп был избран 47-м президентом США на президентских выборах 5 ноября. Его инаугурация запланирована на 20 января.