Հայաստանում գործող Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը հունվարի 17-ին հյուրընկալել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ 22 երկրի դեսպաններին։ Դեսպաններին ներկայացվել են առաքելության գործունեության վերջին զարգացումները։
«Հայաստանում Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը պատիվ է ունեցել հյուրընկալել Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ 22 երկրի դեսպաններին։ Նրանց են ներկայացվել առաքելության գործողությունների, մանդատի և ծրագրերի վերաբերյալ վերջին զարգացումները։ Շնորհակալ ենք անդամ երկրներին նրանց հաստատուն աջակցության համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հայտնել էր, որ հունվարի 17-ին եվրոպական երկրների դեսպանների հետ այցելելու է Վայոց ձորի մարզ։

The EU Monitoring Mission in Armenia hosted ambassadors from 22 EU member states on January 17 to present updates on its activities and mandate.
“The EU Monitoring Mission in Armenia was honored to welcome ambassadors from 22 EU member states. They were briefed on the mission's actions, mandate, and recent developments. We thank the member states for their unwavering support,” the mission stated.
Earlier, French Ambassador Olivier Decottignies mentioned plans to visit Vayots Dzor province with European ambassadors on January 17.