Հայաստանում գործող Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը հունվարի 17-ին հյուրընկալել է Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ անդամ 22 երկրի դեսպաններին։ Դեսպաններին ներկայացվել են առաքելության գործունեության վերջին զարգացումները։
«Հայաստանում Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը պատիվ է ունեցել հյուրընկալել Հայաստանում հավատարմագրված ԵՄ 22 երկրի դեսպաններին։ Նրանց են ներկայացվել առաքելության գործողությունների, մանդատի և ծրագրերի վերաբերյալ վերջին զարգացումները։ Շնորհակալ ենք անդամ երկրներին նրանց հաստատուն աջակցության համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հայտնել էր, որ հունվարի 17-ին եվրոպական երկրների դեսպանների հետ այցելելու է Վայոց ձորի մարզ։

Наблюдательная миссия ЕС в Армении 17 января приняла у себя послов 22 стран-членов ЕС, чтобы представить обновления о своей деятельности и мандате.
«Наблюдательная миссия ЕС в Армении имела честь принять послов 22 стран-членов ЕС. Им были представлены последние данные о действиях миссии, её мандате и программах. Благодарим страны за их постоянную поддержку», — говорится в заявлении миссии.
Ранее посол Франции в Армении Оливье Декотиньи сообщил о планах 17 января посетить Вайоц Дзор вместе с европейскими послами.