ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը մասնակցել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությանը նվիրված հատուկ երեկոյին, որը տեղի է ունեցել Անդրյու Մելլոն կառավարական սրահում։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Որպես «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արտաքին կապերի պատասխանատու՝ պատիվ ունեցա մասնակցելու ԱՄՆ խոշորագույն NewsMax Media ընկերության հրավերով Անդրյու Մելլոն կառավարական սրահում նախագահ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությանը նվիրված երեկոյին»,–գրել է նա։
Միջոցառման ընթացքում նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայտնի գործիչների հետ։
«Միջոցառման ընթացքում ջերմ շփման լավ հնարավորություն ունեցա ԱՄՆ առաջիկա պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի, նախագահ Թրամփի երկարամյա ընկերներ Քրիստոֆեր Ռուդիի, Պատրիկ Օրլանդոյի և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ու միջազգային հյուրերի հետ»,- գրել է նախարար Մկրտչյանը։
Լուսանկարներից պարզ է դառնում, որ միջոցառմանը մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը։
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը երդմնակալությամբ ստանձնել է իր պարտականությունները հունվարի 20–ին։

Armenia's Minister of Labor and Social Affairs, Narek Mkrtchyan, participated in a special evening dedicated to U.S. President Donald Trump’s inauguration, held at the Andrew Mellon Auditorium.
“As the head of foreign relations for the Civil Contract Party, I had the honor to attend the event at the Andrew Mellon Auditorium, organized at the invitation of NewsMax Media, one of the largest U.S. companies,” Mkrtchyan announced this on his Facebook page.
During the event, the minister held several meetings with prominent figures.
“I had the opportunity for warm and productive interactions with the U.S. Secretary of State-designate Marco Rubio, President Trump’s long-time associates Christopher Ruddy and Patrick Orlando, as well as numerous other high-ranking officials and international guests,” Mkrtchyan added.
Photos reveal that Lilit Makunts, Armenia’s Ambassador to the United States, also attended the event.