ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը մասնակցել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությանը նվիրված հատուկ երեկոյին, որը տեղի է ունեցել Անդրյու Մելլոն կառավարական սրահում։ Այդ մասին նա հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Որպես «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արտաքին կապերի պատասխանատու՝ պատիվ ունեցա մասնակցելու ԱՄՆ խոշորագույն NewsMax Media ընկերության հրավերով Անդրյու Մելլոն կառավարական սրահում նախագահ Դոնալդ Թրամփի երդմնակալությանը նվիրված երեկոյին»,–գրել է նա։
Միջոցառման ընթացքում նախարարը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել հայտնի գործիչների հետ։
«Միջոցառման ընթացքում ջերմ շփման լավ հնարավորություն ունեցա ԱՄՆ առաջիկա պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի, նախագահ Թրամփի երկարամյա ընկերներ Քրիստոֆեր Ռուդիի, Պատրիկ Օրլանդոյի և մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների ու միջազգային հյուրերի հետ»,- գրել է նախարար Մկրտչյանը։
Լուսանկարներից պարզ է դառնում, որ միջոցառմանը մասնակցել է նաև ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպան Լիլիթ Մակունցը։
ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը երդմնակալությամբ ստանձնել է իր պարտականությունները հունվարի 20–ին։

Министр труда и социальных вопросов Армении Нарек Мкртчян принял участие в специальном вечере, посвящённом инаугурации президента США Дональда Трампа, который состоялся в правительственном зале Andrew Mellon Auditorium. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«В качестве ответственного за внешние связи партии «Гражданский договор» я имел честь принять участие в вечере в Andrew Mellon Auditorium, организованном по приглашению одной из крупнейших компаний США NewsMax Media», – написал Мкртчян.
Во время мероприятия министр провёл ряд встреч с известными личностями.
«Я получил прекрасную возможность для тёплого общения с будущим госсекретарём США Марко Рубио, давними друзьями президента Трампа Кристофером Рудди, Патриком Орландо, а также рядом других высокопоставленных чиновников и международных гостей», – отметил Мкртчян.
Судя по фотографиям, в мероприятии также приняла участие Лилит Макунц, посол Армении в США.
Новоизбранный президент США Дональд Трамп официально вступил в должность 20 января на своей инаугурации.