Մեծ Բրիտանիայի կառավարությունը խորհուրդ է տալիս իր քաղաքացիներին հեռու մնալ հայ-ադրբեջանական սահմանից՝ կապված երկրների միջև հակամարտության հետ։
«Ադրբեջանի հետ ՀՀ սահմանը շարունակում է փակ մնալ։ Խորհուրդ է տրվում խուսափել հայ–ադրբեջանական արևելյան սահմանից 5 կմ հեռավորության վրա ցանկացած ուղևորությունից: Դա կապված է երկու երկրների միջև հակամարտության հետ»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Նշվում է նաև, որ այդ շրջաններում հյուպատոսական աջակցությունը խիստ սահմանափակ է:
Առանձին նշված է, որ պետք է խուսափել Նոյեմբերյան-Իջևան M16/H26 միջպետական ճանապարհով երթևեկելուց՝ կապված ՀՀ և Ադրբեջանի միջև լարվածությամբ։
Նշվում է նաև, որ հայ-թուրքական սահմանը շարունակում է փակ մնալ` թեև իրականցվում են Երևան-Ստամբուլ չվերթեր:

The UK government has advised its citizens to avoid traveling near the Armenia-Azerbaijan border due to ongoing tensions between the two countries.
According to an official statement, “The border between Armenia and Azerbaijan remains closed. Avoid travel within 5 kilometers of the eastern border due to the conflict between the two countries.”
It was also noted that consular support in these areas is severely limited.
Separately, travelers are advised to avoid using the Noyemberyan-Ijevan M16/H26 road due to heightened tensions between Armenia and Azerbaijan.
The statement further mentions that the Armenia-Turkey border remains closed, although flights between Yerevan and Istanbul are operational.