Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռոսեն Ժելյազկովին՝ Բուլղարիայի վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ։ Նա նշել է, որ ՀՀ–ն պատրաստակամ է Բուլղարիայի հետ առավել ակտիվ համագործակցության։
Վարչապետը շեշտել է, որ երկու երկրների համագործակցության հիմքում դրված են մշակութային և պատմական կապերը, ինչպես նաև փոխադարձ վստահությունն ու շահավետությունը։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ: Համոզված եմ, որ Ձեր հմուտ կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի և Բուլղարիայի միջպետական հարաբերությունների պատմությունը բնորոշվում է մեր ժողովուրդների բազմադարյա բարեկամության, ընդհանուր արժեքների, մշակութային մտերմության, փոխվստահության և փոխշահավետության վրա հիմնված համագործակցությամբ թե՛ երկկողմ, թե՛ բազմակողմ հարթակներում, որոնց բնականոն զարգացման գործում մեծ է անձամբ Ձեր ավանդը:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Բուլղարիայի շարունակական աջակցությունը Հայաստան-Եվրոպական միություն օրակարգի առաջմղմանը և պատրաստակամ է Բուլղարիայի հետ առավել ակտիվ համագործակցության: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ անսպառ եռանդ և հաջողություններ Ձեր պատասխանատու առաքելությունում, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և առաջընթաց»,-ասվում է ուղերձում։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Rosen Zhelyazkov on his election as Bulgaria’s Prime Minister. Pashinyan emphasized Armenia's willingness to engage in more active cooperation with Bulgaria.
The Prime Minister noted that the collaboration between the two countries is founded on cultural and historical ties, as well as mutual trust and benefit.
"On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you on your election as Prime Minister of the Republic of Bulgaria. I am confident that under your skilled leadership, friendly Bulgaria will continue its progressive path and achieve many successes.
I am pleased to note that the history of intergovernmental relations between Armenia and Bulgaria is marked by the centuries-old friendship of our peoples, shared values, cultural closeness, mutual trust, and cooperation based on mutual benefit. These ties extend across both bilateral and multilateral platforms, to which your personal contribution has been significant.
Armenia highly values Bulgaria's continued support for advancing the Armenia-European Union agenda and is ready for more active cooperation with Bulgaria. I am confident that through joint efforts, we will further strengthen and deepen the bilateral agenda for the benefit of our friendly countries and peoples.
Taking this opportunity, I wish you boundless energy and success in your responsible mission, and to the friendly people of Bulgaria, prosperity and progress," the message states.