Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ընթացքում ընդդիմադիր պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը հետաքրքրվել է, թե արդյոք նախատեսվում է Հայաստան-Վրաստան միջպետական ճանապարհի Ոսկեպար-Կիրանց հատվածի հանձնում ադրբեջանական կողմին։
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը պատասխանել է՝ ընդգծելով, որ բոլոր պայմանավորվածությունները հրապարակվում են պաշտոնական հաղորդագրություններով․։
«Մենք ունենք կանոնակարգ, որը հստակ նկարագրում է, թե ինչպես են կայացվում որոշումները, որոշումները ինչ տեսք են ստանում ու մտնում ուժի մեջ։ Այս շրջանակում դուք կարող եք գտնել ձեր հարցի պատասխանը»,–ասել է նա, գրում է «Փաստինֆոն»։
Դանիելյանը կրկնել է իր հարցը՝ պահանջելով հստակություն, որպեսզի «շահարկումներից խուսափվի», և ավելացրել, որ դահլիճում ներկաներից ոչ ոք չհասկացավ Գրիգորյանի պատասխանն ամբողջությամբ։
Ի պատասխան՝ փոխվարչապետը կոչ է արել հղում կատարել պաշտոնական աղբյուրներին։
«Պայմանավորվածությունների շրջանակը հրապարակվում է ու չի կարող գաղտնի մնալ։ Վերջին հաղորդագրության շրջանակում կար տեղեկատվություն, թե ինչ ենք պայմանավորվել, եթե ձեր ասածը չկար այդ հաղորդագրության մեջ, ապա սա նշանակում է, որ չկա նման պայմանավորվածություն»,–ասել է փոխվարչապետը։

Во время правительственного часа депутат оппозиции Гарник Даниелян задал вопрос, планируется ли передача участка Воскепар-Киранц армяно-грузинской межгосударственной дороги азербайджанской стороне.
Вице-премьер Мгер Григорян, отвечая, подчеркнул, что все соглашения публикуются через официальные сообщения:
«У нас есть регламент, который четко описывает, как принимаются решения, как они оформляются и вступают в силу. В этом контексте вы можете найти ответ на свой вопрос», — отметил он, пишет «Пастинфо».
Даниелян повторил вопрос, потребовав ясности, чтобы «избежать спекуляций», добавив, что никто из присутствующих в зале не понял ответ Григоряна полностью.
В ответ вице-премьер призвал ссылаться на официальные источники:
«Рамки соглашений обнародуются и не могут оставаться секретными. В последнем официальном сообщении была информация о том, о чем мы договорились. Если того, что вы упомянули, там не было, это означает, что такого соглашения нет», — отметил вице-премьер.
16 января МИД Армении объявил, что между Арменией и Азербайджаном достигнута договоренность о новой линии разграничения. Соглашение предусматривает начало работ на северном участке, где сходятся границы Армении, Азербайджана и Грузии, с продолжением на юг до границы Армении и Азербайджана с Ираном.