«Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանը ֆեյսբուիքյան իր էջում կարծիք է հայտնել, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՀՀ սուվերեն տարածքի վրա հարձակում թույլ չի տա։
Նա նշել է, որ ԱՄՆ-ի և ՀՀ-ի տարածաշրջանային շահերը համընկնում են, և որ ՀՀ-ն քրիստոնեական եղբայրության կարևոր մաս է
«Ալիևը ցանկացած առիթով ԱՄՆ նախկին դեմոկրատական իշխանությանը «երախտամոռ» է անվանում, իսկ նոր ընտրված նախագահին և հանրապետական մեծամասնությանը հնարավոր բոլոր տարբերակներով գովաբանում է և շողոքորթում։ Դա միանշանակ լավ է, քանի որ Ալիևը անթաքույց հույս է փայփայում, որ նորերի հետ լեզու կգտնի, իսկ դա էլ նշանակում է, որ ինքնագլուխ քայլերի չի գնա…
Ինձ համար միանշանակ է, որ ՀՀ սուվերեն տարածքի վրա հարձակվելու համաձայնություն Թրամպը և իր հանրապետական վարչակազմը չեն տա: Ոչ միայն այն պատճառով, որ Թրամպը ընտրվել է խոստանալով խաղաղություն բերելը, որ ԱՄՆ-ի և ՀՀ-ի տարածաշրջանային շահերը համընկնում են, որ ՀՀ-ն քրիստոնեական եղբայրության կարևոր մաս է ու քրիստոնեությունը պետականորեն ընդունած առաջին երկիրը, այլ նաև, որ ՀՀ-ն ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերն է այլևս և ուղենիշ է վերցրել ապագայում ԱՄՆ դաշնակից և ԵՄ անդամ դառնալ։

Лидер партии «Республика» Арам Саргсян заявил на своей странице в Facebook, что президент США Дональд Трамп не позволит атаковать суверенную территорию Армении.
Он отметил, что региональные интересы США и Армении совпадают, а Армения является важной частью христианского братства.
«Алиев при каждом удобном случае называет прежнюю демократическую администрацию США «неблагодарной» и всеми возможными способами хвалит и заискивает перед новоизбранным президентом и республиканским большинством. Это, безусловно, хорошо, так как Алиев открыто надеется найти общий язык с новой администрацией, а это значит, что он не пойдет на необдуманные шаги.
Для меня однозначно, что Трамп и его республиканская администрация не дадут согласия на атаки на суверенную территорию Армении. Не только потому, что Трамп был избран, обещая принести мир, что региональные интересы США и Армении совпадают, что Армения является первой страной, принявшей христианство как государственную религию и частью христианского братства, но и потому, что Армения стала стратегическим партнером США и взяла курс на будущее сотрудничество с США и членство в ЕС.»