Ղրղզստանի ԱԳ նախարարի Երևան այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանն ու Ժեենբեկ Կուլուբաևը ստորագրել են մի շարք փաստաթղթեր, հայտնում է ԱԳՆ–ն։
Նախարարները ստորագրել են․
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Ղրղզական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության միջև 2025-2026 թվականների համագործակցության ծրագիրը,
ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի և Ղրղզական Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական ակադեմիաի միջև համագործակցության մասին համաձայնագիրը:
Հանդիպմանը Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային հարցերը, վերջին իրադարձությունները Հայաստան-Ադրբեջան և, նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացներում:

Находящийся с визитом в Ереване министр иностранных дел Кыргызстана Жээнбек Кулубаев и глава МИД Армении Арарат Мирзоян подписали ряд соглашений, сообщает пресс-служба МИД.
Министры подписали:
-Программу сотрудничества на 2025–2026 годы между министерствами иностранных дел Армении и Кыргызстана.
-Соглашение о сотрудничестве между Дипломатической школой МИД Армении и Дипломатической академией МИД Кыргызстана.
На встрече Мирзоян представил региональные вопросы и последние события в процессе урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном, а также Арменией и Турцией.