Ղրղզստանի ԱԳ նախարարի Երևան այցի շրջանակներում Արարատ Միրզոյանն ու Ժեենբեկ Կուլուբաևը ստորագրել են մի շարք փաստաթղթեր, հայտնում է ԱԳՆ–ն։
Նախարարները ստորագրել են․
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության և Ղրղզական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության միջև 2025-2026 թվականների համագործակցության ծրագիրը,
ՀՀ ԱԳՆ դիվանագիտական դպրոցի և Ղրղզական Հանրապետության ԱԳՆ դիվանագիտական ակադեմիաի միջև համագործակցության մասին համաձայնագիրը:
Հանդիպմանը Միրզոյանը ներկայացրել է տարածաշրջանային հարցերը, վերջին իրադարձությունները Հայաստան-Ադրբեջան և, նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացներում:

Kyrgyzstan’s Foreign Minister Jeenbek Kulubaev and Ararat Mirzoyan signed several agreements, the RA press service of the Ministry of Foreign Affairs reported.
The ministers signed:
-A 2025–2026 cooperation program between the Ministries of Foreign Affairs of Armenia and Kyrgyzstan.
-An agreement on cooperation between the Diplomatic School of Armenia’s MFA and the Diplomatic Academy of Kyrgyzstan’s MFA.
During the meeting, Mirzoyan addressed regional issues and the latest developments in the Armenia-Azerbaijan and Armenia-Turkey normalization processes.