Դատախազը 2025 թվականի հունվարի 23-ին Կոտայքի մարզի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան է հանձնել Ծաղկաձոր քաղաքում գործող խաղատանը 2024 թվականի հոկտեմբերի 26-ին զենքի գործադրմամբ կատարված խուլիգանության և բացահայտ հափշտակության մասնակիցներ՝ Ն.Ծ.-ի (խմբ․՝ Նվեր Ծառուկյանի) անվտանգության աշխատակիցներ Մ.Ս.-ի, Գ.Դ.-ի և Դ.Մ.-ի վերաբերյալ քրեական վարույթի նյութերը:
Ն.Ծ.-ի նկատմամբ դատարանի որոշմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրված կալանքը, նրա նկատմամբ հայտարարված է միջազգային հետախուզում:
Դատախազը Ն.Ծ.-ի անվտանգության աշխատակիցների նկատմամբ 2025 թվականի հունվարի 13-ին հարուցել է հանրային քրեական հետապնդումներ՝ Քրեական օրենսգրքի 253-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ի և 2-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ գույքի պահպանման համար նախատեսված միջոցը վնասելով կողոպուտ կատարելը), ինչպես նաև 474-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ հանցանք կատարող անձին աջակցելը):
Քննչական կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում դատախազը 2024 թվականի նոյեմբերի 2-ին հանրային քրեական հետապնդում էր հարուցել Ն.Ծ.-ի նկատմամբ՝ Քրեական օրենսգրքի 46-253-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ գույքի պահպանման համար նախատեսված միջոցը վնասելով կողոպուտ կատարելու դրդչություն), 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (զենքի գործադրմամբ կատարված խուլիգանություն) և 335-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն պահելը, կրելը):

On January 23, 2025, the prosecutor submitted a criminal case to the first instance court of Kotayk region concerning an incident of hooliganism and armed robbery committed on October 26, 2024, at a casino in Tsaghkadzor.
The case involves N.Ts. (identified as Nver Tsarukyan) and his security staff members M.S., G.D., and D.M.
The court has imposed pretrial detention as a preventive measure for N.Ts., who is now under an international search warrant.
On January 13, 2025, the prosecutor initiated public criminal proceedings against N.Ts.’s security staff under Article 253, Part 2, Clauses 1 and 2 (robbery by a group of individuals with prior agreement, causing damage to property-protection means) and Article 474, Part 2, Clause 1 (assisting offenders committing crimes with prior agreement) of the Criminal Code.
As part of the criminal proceedings investigated by the Investigative Committee, on November 2, 2024, the prosecutor initiated public criminal proceedings against N.Ts. under Article 46-253, Part 2, Clauses 1 and 2 (inciting robbery by a group of individuals with prior agreement, causing damage to property-protection means), Article 297, Part 3 (hooliganism involving firearms), and Article 335, Part 1 (illegal possession and carrying of firearms).