Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ցյուրիխում հանդիպել է Շվեյցարիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Հանդիպման ընթացքում նա անդրադարձել է ներկաների կողմից բարձրացված մի շարք հարցերի՝ ներկայացնելով Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղղությամբ կառավարության ձեռնարկած քայլերը։
Փաշինյանը խոսել է «Իրական Հայաստանի» ռազմավարության մասին՝ շեշտադրելով Սփյուռքի հետ հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը։ Նա նշել է, որ հայ ինքնության պահպանությունը մնում է առաջնահերթություն, և ընդգծել Սփյուռքի ակտիվ մասնակցության կարևորությունը երկրի զարգացման գործընթացներում։
Վարչապետը նաև անդրադարձել է Հայաստանի տնտեսական զարգացմանն ուղղված ծրագրերին, պետական կառավարման համակարգի առկա խնդիրներին և իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքականությանը՝ ներկայացնելով Կառավարության քայլերը մարտահրավերներին դիմագրավելու ուղղությամբ։

Премьер-министр Никол Пашинян встретился в Цюрихе с представителями армянской общины Швейцарии. В ходе встречи он ответил на вопросы участников, представил вызовы, стоящие перед Арменией, и меры правительства по их преодолению.
Пашинян рассказал о стратегии «Настоящая Армения», подчеркнув важность укрепления связей с Диаспорой. Он отметил, что сохранение армянской идентичности остается приоритетом, и подчеркнул необходимость активного участия Диаспоры в процессах развития Армении.
Премьер-министр также обсудил программы экономического развития, существующие проблемы в системе государственного управления и ход проводимых реформ. Особое внимание было уделено внутренней и внешней политике Армении, включая шаги правительства по преодолению вызовов.
Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян находится с двухдневным рабочим визитом в Швейцарии для участия во Всемирном экономическом форуме в Давосе.