Armenian Airlines ավիաընկերությունը փետրվարի 21-ից մեկնարկում է ուղիղ չվերթեր Երևանից դեպի Դելի՝ ստեղծելով առաջին ուղիղ ավիացիոն կապը Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև, հայտնում է ավիաընկերության մամուլի ծառայությունը։
Թռիչքները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ երեքշաբթի և ուրբաթ օրերին՝ հարմարավետ Airbus 321-200 ինքնաթիռներով, որոնք նախատեսված են 220 ուղևորի համար։
Երևանից Դելի թռիչքի տևողությունը կկազմի 4 ժամ 40 րոպե, իսկ Դելիից Երևան՝ 5 ժամ 10 րոպե։
«Մոսկվայից ուղևորներն էլ հնարավորություն կունենան հեշտությամբ հասնել Դելի՝ Շերեմետևո օդանավակայանից Երևանով տրանսֆերային թռիչքների միջոցով»,-նշվում է հաղորդագրությունում։

Starting February 21, Armenian Airlines will launch direct flights from Yerevan to Delhi, marking the first direct aviation connection between Armenia and India, according to the airline’s press service.
Flights will operate twice a week, on Tuesdays and Fridays, by comfortable Airbus 321-200 aircraft with a capacity of 220 passengers, the company said.
The flight duration will be 4 hours and 40 minutes from Yerevan to Delhi, and 5 hours and 10 minutes on the return route.
“Passengers from Moscow can also conveniently travel to Delhi via transfer flights through Sheremetyevo Airport to Yerevan,” the statement adds.