Երևանի քաղաքապետարանի «Ազգային առաջընթաց» խմբակցության անդամ Իզաբելլա Աբգարյանը, անդրադառնալով տրանսպորտի ուղեվարձի հետ կապված խնդիրներին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ տրանսպորտային փաթեթների առաջարկվող փոփոխությունները կարծիքի չեն ուղարկվել ընդդիմադիր ամենամեծ խմբակցություններին։
Նա հավելել է, որ դրանով իշխանությունը պարզ ցույց է տալիս, որ ավագանու քվեարկությունը ֆիկտիվ է։
«Փաթեթը քնեց, արթնացավ ու որոշեց դառնալ 1500 դրամ))))) Շտապ, սակագների որոշումը դուրս է եկել ավագանու տիրույթից և ինչքան ուզում` դառնում է։
Իշխանությունը պարզ ցույց է տալիս, ժողովուրդ ջան, որ ավագանու քվեարկությունը ֆիկտիվ է, որոշումները կայացվում են այլ տեղ, այլ եղանակով։ Իսկ դա նշանակում է, որ արժեզրկել են քաղաքացու քվեն, որը երևանցին իրացնում է իր ընտրած ավագանու խմբակցության միջոցով։
Տեղյակ եղեք նաև, որ տրանսպորտային փաթեթների այս րոպեն մեկ փոփոխությունները կարծիքի չեն ուղարկվել ընդդիմադիր ամենամեծ խմբակցություններին։
Փոխարենը մեր կարծիքին են ուղարկում հուշաքարի տեղադրումը։
Ու սա անում է մի ուժ, որը չի ստացել երևանցիների մեծամասնության քվեն։ Ինստիտուտ չմնաց, որ քանդեն»,–գրել է նա։
Երևանի ավագանու «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանը նշել է, որ հնարավորություն է ստեղծվում փորձարկելու տոմսային փաթեթները և զգալու դրանց արդյունավետությունը։ Նա նաև ասել է, որ 10 անգամյա փաթեթը կարժենա 1500 դրամ՝ նախկին 2200-ի փոխարեն։

29 Январь 2025 - 13:54 AMT
Член Совета старейшин Еревана Изабелла Абгарян из фракции «Национальный прогресс» заявила на своей странице в Facebook, что предлагаемые изменения в системе транспортных тарифов не были направлены крупнейшим оппозиционным фракциям для обсуждения.
Она добавила, что такое поведение власти наглядно демонстрирует фиктивность голосования в Совете.
«Пакет заснул, проснулся и решил стать 1500 драмов))))) Решение о тарифах больше не входит в компетенцию Совета, и цены меняются как угодно.
Власть ясно показывает, дорогие граждане, что голосование в Совете — фикция. Решения принимаются в других местах и другими методами. Это означает, что голос гражданина, который он отдает за избранную им фракцию, обесценен.
Учтите также, что бесконечные изменения транспортных пакетов не были переданы крупнейшим оппозиционным фракциям для обсуждения.
Зато нам присылают предложения об установке памятников.
И это делает сила, не получившая большинство голосов ереванцев. Не осталось ни одного института, который бы они не разрушили.» — написала она.
Руководитель фракции «Гражданский договор» в Совете старейшин Армен Гальджян отметил, что новая система позволит протестировать билетные пакеты и оценить их эффективность. Он также сообщил, что пакет на 10 поездок будет стоить 1500 драмов вместо прежних 2200 драмов.