Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոճորիշվիլին պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան, որտեղ նրան դիմավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը։
Բոճորիշվիլիի այցը պաշտոնական է, տեղեկացնում է Հայաստանի արտգործնախարարությունը։
Հունվարի 30-ին աշխատանքային այցով Հայաստանի կժամանի նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակությունը։
Նախ տեղի կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը, այնուհետև երկու երկրների վարչապետների գլխավորությամբ կկայանա Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը։

Министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили прибыла с официальным визитом в Ереван, где ее встретил заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян.
Как сообщает МИД Армении, визит Бочоришвили носит официальный характер.
30 января в Армению с рабочим визитом прибудет и делегация во главе с премьер-министром Грузии Иракли Кобахидзе.
Сначала состоится переговоры Николы Пашиняна и Ираклия Кобахидзе в узком формате, после чего пройдет заседание Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Арменией и Грузией под председательством глав правительств. Об этом сообщили в аппарате премьер-министра Армении.