Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոճորիշվիլին պաշտոնական այցով ժամանել է Երևան, որտեղ նրան դիմավորել է ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը։
Բոճորիշվիլիի այցը պաշտոնական է, տեղեկացնում է Հայաստանի արտգործնախարարությունը։
Հունվարի 30-ին աշխատանքային այցով Հայաստանի կժամանի նաև Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի գլխավորած պատվիրակությունը։
Նախ տեղի կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Կոբախիձեի առանձնազրույցը, այնուհետև երկու երկրների վարչապետների գլխավորությամբ կկայանա Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը։

Georgian Foreign Minister Maka Bochorishvili has arrived in Yerevan on an official visit, where she was welcomed by Armenia’s Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan.
According to Armenia’s Foreign Ministry, Bochorishvili’s visit is official.
On January 30, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze will also visit Armenia with a delegation on a working trip.
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Kobakhidze will first hold a private meeting, followed by a session of the Armenia-Georgia Intergovernmental Commission on Economic Cooperation, chaired by both leaders. The Armenian Prime Minister’s Office confirmed the schedule.