Վարդան Կոստանյանն ազատվել է Իրանում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդի պաշտոնից: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով «Դիվանագիտական ծառայությունների մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 9-րդ մասը և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2004 թվականի դեկտեմբերի 23-ի N 1935-Ն որոշման հավելվածի 10-րդ կետը՝ Վարդան Կոստանյանին ազատել Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդի պաշտոնից»,- նշված է որոշման մեջ։
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ՝ Վարդան Կոստանյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Վարդան Կոստանյանին նշանակել տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ»,-նշված է որոշման մեջ։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has signed a decree dismissing Vardan Kostanyan from his position as Armenia’s trade attaché in Iran.
"Based on Article 10, Clause 9 of the Law on Diplomatic Service and Clause 10 of the Appendix to Government Decision No. 1935-N dated December 23, 2004, Vardan Kostanyan is relieved of his duties as the Republic of Armenia’s trade attaché in the Islamic Republic of Iran," the decree states.
In a separate decision, the prime minister has appointed Kostanyan as deputy minister of territorial administration and infrastructure.
"Pursuant to Article 9, Clause 1 of the Law on Public Service, Vardan Kostanyan is appointed deputy minister of territorial administration and infrastructure," the document reads.