Վարդան Կոստանյանն ազատվել է Իրանում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդի պաշտոնից: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով «Դիվանագիտական ծառայությունների մասին» օրենքի 10-րդ հոդվածի 9-րդ մասը և Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2004 թվականի դեկտեմբերի 23-ի N 1935-Ն որոշման հավելվածի 10-րդ կետը՝ Վարդան Կոստանյանին ազատել Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության առևտրական կցորդի պաշտոնից»,- նշված է որոշման մեջ։
Վարչապետի մեկ այլ որոշմամբ՝ Վարդան Կոստանյանը նշանակվել է տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ։
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Վարդան Կոստանյանին նշանակել տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ»,-նշված է որոշման մեջ։

Премьер-министр Армении Никол Пашинян подписал указ об освобождении Вардана Костаняна от должности торгового атташе Армении в Иране.
«На основании статьи 10, пункта 9 Закона о дипломатической службе и пункта 10 приложения к постановлению правительства №1935-Н от 23 декабря 2004 года Вардан Костанян освобождается от должности торгового атташе Республики Армения в Исламской Республике Иран», — говорится в документе.
Другим решением премьер-министра Костанян назначен заместителем министра территориального управления и инфраструктур.
«Руководствуясь статьей 9, пунктом 1 Закона о государственной службе, Вардан Костанян назначается заместителем министра территориального управления и инфраструктур», — отмечается в указе.