Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Ադրբեջանին փոխանցված գրավոր առաջարկներում անդրադարձ կա գերիների և անհետ կորածների հարցին։Նա այդ մասին խոսել է իր հրավիրած մամուլի ասուլիսում։
Նա հավաստիացրել է, որ բոլոր հարցերը քննարկվում են։
«Նրանք մարդիկ ենք, որոնք պահվում են կալանքի տակ՝ ի հեճուկս նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության։ Բոլոր հարցերը քննարկվում են։ Մի քանի գրավոր առաջարկներ ենք փոխանցել Ադրբեջանին: Գուցե, այդ գրավոր առաջարկների վերնագիրը դրած չի պայմանագիր այսինչի մասին, բայց այդ բոլոր հարցերը բանակցվում են, դրանք բանակցային բովանդակություններ են։
Արդյոք այդ թեմաների մեջ կա՞ անդրադարձ գերեվարվածների, պատանդների և այլ պահվող անձանց մասին։ Իհարկե, կա, կա աներկբա և անընդհատ, չի կարող չլինել։ Արդյոք այդ բոլոր թեմաների մեջ կա՞ անհետ կորածների մասին։ Իհարկե, կա, չի կարող չլինել»,–ասել է վարչապետը։
Ավելի վաղ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Բաքվի բանտում պահվող Արցախի նախկին ռազմաքաղաքական ղեկավարներին հոգեմետ նյութեր են տալիս: Նա հավելել է, որ այդ մասին կան հետախուզական տվյալներ և որ նպատակը էսկալացիա հրահրելն է։ Բաքուն ժխտում է այդ մեղադրանքները։

Prime Minister Nikol Pashinyan stated that written proposals submitted to Azerbaijan include provisions on POWs and missing persons. He made these remarks during a press conference.
He assured that all issues are being discussed.
"These are individuals held in detention in violation of the November 9 trilateral statement. All issues are under negotiation. We have sent several written proposals to Azerbaijan. Perhaps their titles do not explicitly state 'agreement on this or that,' but all these topics are being negotiated; they form part of the discussion."
"Are there references to captives, hostages, and other detained individuals in these documents? Of course, there are—clearly and consistently. Can the issue of missing persons be ignored in these discussions? Absolutely not; it is always included," the Prime Minister emphasized.
Earlier, Pashinyan claimed that former political and military leaders of Artsakh held in Baku’s prison were being given psychotropic substances. He cited intelligence reports, alleging that the goal was to provoke escalation. Baku has denied these accusations.