Հունական Air News զբոսաշրջային ամսագիրը ծավալուն նյութ է հրապարակել Հայաստանի մասին` մայրաքաղաք Երևանը ներկայացնելով որպես տարվա զբոսաշրջային անակնկալ, հայտնում է Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Պարբերականը կոչ է անում բացահայտել Երևանը և նրա հմայքը հիմա՝ նախքան այն կդառնա ամենահայտնի զբոսաշրջային ուղղություններից մեկը:
«Հայաստանի մայրաքաղաքը զարմացնում է իր յուրահատուկ մշակույթով, ճարտարապետությամբ և համեղ խոհանոցով: Արժե այցելել Հանրապետության հրապարակ, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-հուշահամալիր, Արարատ կոնյակի թանգարանը և Կասկադ՝ քաղաքի ամենագեղեցիկ վայրերից մեկը։ Լավագույն խոհանոցային փորձառությունները սպասում են ձեզ ավանդական ուտեստներով ռեստորաններում։
Բացի այդ, Երևանից մեկօրյա ուղևորության համար իդեալական վայր է Սևանա լիճը, որտեղ կարող եք վայելել զարմանալի բնությունը և այցելել միջնադարյան Հաղարծնի վանքը»,–ասվում է հոդվածում։

The Greek travel magazine Air News has published an extensive article about Armenia, presenting Yerevan as the year's top travel surprise, according to Armenia’s embassy in Greece.
The publication encourages travelers to explore Yerevan now before it becomes one of the world's most popular tourist destinations.
"Armenia’s capital impresses with its unique culture, architecture, and delicious cuisine. Must-visit spots include Republic Square, the Armenian Genocide Memorial and Museum, the Ararat Brandy Museum, and Cascade—one of the city's most beautiful landmarks. The best culinary experiences await in traditional restaurants serving authentic Armenian dishes.
Additionally, Lake Sevan is the perfect destination for a one-day trip from Yerevan, offering stunning natural scenery and a visit to the medieval Haghartsin Monastery," the article states.