Հունական Air News զբոսաշրջային ամսագիրը ծավալուն նյութ է հրապարակել Հայաստանի մասին` մայրաքաղաք Երևանը ներկայացնելով որպես տարվա զբոսաշրջային անակնկալ, հայտնում է Հունաստանում ՀՀ դեսպանությունը։
Պարբերականը կոչ է անում բացահայտել Երևանը և նրա հմայքը հիմա՝ նախքան այն կդառնա ամենահայտնի զբոսաշրջային ուղղություններից մեկը:
«Հայաստանի մայրաքաղաքը զարմացնում է իր յուրահատուկ մշակույթով, ճարտարապետությամբ և համեղ խոհանոցով: Արժե այցելել Հանրապետության հրապարակ, Հայոց ցեղասպանության թանգարան-հուշահամալիր, Արարատ կոնյակի թանգարանը և Կասկադ՝ քաղաքի ամենագեղեցիկ վայրերից մեկը։ Լավագույն խոհանոցային փորձառությունները սպասում են ձեզ ավանդական ուտեստներով ռեստորաններում։
Բացի այդ, Երևանից մեկօրյա ուղևորության համար իդեալական վայր է Սևանա լիճը, որտեղ կարող եք վայելել զարմանալի բնությունը և այցելել միջնադարյան Հաղարծնի վանքը»,–ասվում է հոդվածում։

Греческий туристический журнал Air News опубликовал развернутый материал об Армении, представив Ереван как главное туристическое открытие года, сообщает посольство Армении в Греции.
Издание призывает путешественников открыть для себя Ереван и его уникальную атмосферу до того, как он станет одним из самых популярных направлений в мире.
«Столица Армении поражает своей уникальной культурой, архитектурой и изысканной кухней. Среди обязательных мест для посещения – площадь Республики, Мемориальный комплекс и музей Геноцида армян, музей коньяка "Арарат" и Каскад – одна из самых живописных достопримечательностей города. В традиционных ресторанах можно насладиться лучшими блюдами армянской кухни.
Кроме того, озеро Севан – идеальное место для однодневной поездки из Еревана. Здесь можно насладиться потрясающей природой и посетить средневековый монастырь Агарцин», – говорится в статье.