Երևանի բնակիչները բոյկոտում են տրանսպորտի ուղեվարձի թանկացումը։ Բոյկոտին են միացել Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը, Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը և «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սամվել Հակոբյանը կոչ է արել քաղաքացիներին վճարել միայն 100 դրամ՝ ընդգծելով, որ դա նրանց սահմանադրական իրավունքն է։
«Եթե զգում եք, որ օրենքի խախտում է լինում, ուղիղ եթեր մտեք, տեղեկացրեք»,- ասել է նա՝ միաժամանակ հորդորելով վարորդների հետ վեճերի մեջ չմտնել։
Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը հայտնել է, որ 30-օրյա օգտագործման լրացուցիչ ժամկետը կգործի մինչև փետրվարի 28-ը՝ ներառելով նաև այն փաթեթները, որոնք ձեռք են բերվել, սակայն ուշ են ակտիվացվել։ Նրա խոսքով, այս որոշման հիմքում ֆինանսական դրդապատճառներ չկան, այլ նպատակն է քաղաքացիներին առավել սահուն ներգրավել միասնական տոմսային համակարգի մեջ:

Yerevan residents are boycotting the increase in public transport fares. The Mother Armenia faction of the Yerevan City Council, former Yerevan Mayor Hayk Marutyan, and Armenia parliamentary group MP Garnik Danielyan have joined the boycott, reports Aysor.am .
The Yerevan City Council approved a decision with 33 votes in favor, setting the fare for a single journey at 150 drams starting February 1. Additionally, packages for a unified ticket system will be introduced.
Samvel Hakobyan, a member of the "Mother Armenia" faction, has called on citizens to pay only 100 drams, emphasizing that it is their constitutional right.
"If you feel that the law is being violated, go live and inform," he said, while also urging not to engage in disputes with drivers.
Yerevan Deputy Mayor Suren Grigoryan announced that the additional 30-day usage period will be in effect until February 28, including packages that have been purchased but activated late. According to him, this decision is not based on financial reasons but aims to more smoothly integrate citizens into the unified ticketing system.